Kauno Rotušė

Kauno rotušė – tai ne tik miesto simbolis, tuoktuvių, merų inauguracijų ir iškilmingų švenčių vieta: čia keliami miestui aktualūs klausimai, pristatomos turtingos archeologinių radinių kolekcijos, eksponuojami modernūs įvairių autorių kūriniai. Nuo bokšto kalėjimo kameros, iki senojo miesto valdytojo – burmistro – kabineto ir visuomenei atvertų rūsių – autentiškos ekspozicijos pristato prieš kelis šimtmečius gyvenusių kauniečių kasdienybę bei liudija Kauno išskirtinumą.

Istorija

1542 m. liepos 28 d. kauniečiai turgaus aikštėje pradėjo mūrinės rotušės statybą, kuri dalinai išliko iki mūsų dienų. Statybos pradžią liudija „Rotušės pamatų dėjimo aktas“– konkretus dokumentas, įrašytas į Kauno magistrato knygą. Lankytojas gali susipažinti su akto tekstu apie rotušės statybų pradžią ir sužinoti, kad Kauno valdžia kartu su vyriausiuoju mūrininku Benediktu Choinovskiu, pagal seną paprotį, vieną floriną ir statinaitę midaus užkasė greta kertinio akmens. Tęsiant ilgaamžes tradicijas, 2001 m. buvo sukurta Kauno miesto mero inauguracijos ceremonija. Naujai išrinktas meras miestiečiams turi dovanoti statinaitę midaus ir monetą, kad miestas klestėtų ir taptų turtingesnis.

Nepriklausomybė

1921 m. Kaune įsteigus burmistro pareigybę, juo tapo Lietuvos nepriklausomybės akto signataras Jonas Vileišis, miestui vadovavęs ir jo gerbūviu rūpinęsis iki 1931 m. J. Vileišis – ryškiausias Lietuvos tarpukario savivaldybininkas, įkūręs ir vadovavęs Lietuvos miestų ir miestelių sąjungai. J. Vileišio kadencijos metu Kaunas tapo klestinčiu ir moderniu miestu. Pagal išlikusią darbo kabineto nuotrauką, lankytojams atvertas atstatytas burmistro kabinetas.

Šiandien

Šiandien Kauno rotušėje įsikūrusiame Kauno miesto muziejaus skyriuje galite aplankyti rotušės rūsius, kur galite susipažinti su puošniausiais ir daugiausiai simbolikos turinčiais miesto interjero elementais, burmistro kabinetu ir net senovine kalėjimo kamera.

Bendraukime