12 valandų miestui: „Kauno interviu maratonas“

12 valandų, 30 pašnekovų, 6 moderatoriai, 1 miestas ir pokalbis apie jį. Pirmojo Lietuvoje interviu maratono metu įvairių sričių ekspertai ir miesto žinovai pasidalins savo įžvalgomis apie Kauno dabartį ir ateitį. Prie atviro stalo bus keliami klausimai apie svarbiausius mieste vykstančius procesus, reiškinius ir leidžiamasi į išskirtinių Kauno savybių paiešką.

„Vienas pagrindinių šiuolaikinio miesto sėkmės elementų yra žmonės ir jų miesto suvokimas – kaip jie jį vertina, naudoja ir kokias mato galimybes jame. Norint gerai suprasti Kauną, reikia sugebėti susieti jame vykstančius procesus, vertinti esamą potencialą ir įžvelgti ilgalaikes perspektyvas. Šios perspektyvos ir skirtingos įžvalgos miesto muziejui tokios pat svarbios kaip ir jo istorija, tačiau jos kol kas yra išsibarsčiusios po dokumentų rinkinius, tarpusavyje nesusietas analizes ir dažnai suprantamos tik siauram profesionalų ratui. Tai matydami ir siekdami atrasti naujas Kauno miesto matymo ir suvokimo galimybes, kurios būtų įdomios ir suprantamos plačiam miestiečių ratui, organizuojame 12 valandų interviu maratoną apie Kauną“, – sako Kauno miesto muziejaus direktorius Gabrielius Sužiedėlis. Interviu metu atrastos įžvalgos formuos būsimą Kauno miesto muziejaus parodą ir vėliau bus pritaikytos kuriamoje Rotušės nuolatinėje ekspozicijoje.

Pusę paros truksiančio renginio metu bus kalbinami kviestiniai įvairių sričių ekspertai, miesto žinovai ir įdomūs kauniečiai – nuo Kaune verslą kuriančių užsieniečių, nekilnojamo turto vystytojų iki gatvės menininkų ir nusikalstamo pasaulio žinovų. Šio intensyvaus renginio tikslas – bandyti apčiuopti šiuolaikinio Kauno miesto pjūvius, suprasti svarbiausius miestą formuojančius ir jame vykstančius procesus.

Kaip teigia vienas iš renginio organizatorių architektas Andrius Ropolas, kuriant patrauklų miesto pasakojimą, reikia naudotis inovatyviais metodais ir nebijoti eksperimentuoti: „Kauno interviu maratonas yra būtent toks eksperimentas, kuriuo stengiamasi praplėsti šiuolaikinio miesto studijas už sauso duomenų rinkimo ribų. Koncentruoti 12 valandų trunkantys pokalbiai su įvairiais žmonėmis – tai ne vien statistika ir faktai, bet ir miesto emocijos apčiuopimas, kuris, tikimės, ateityje padės sukurti gyvą ir įtraukiantį miesto pasakojimą“.

Maratonas bus skaidomas į 4 sesijas, kurių temos atitinka skirtingą santykį su miestu: Kurti, Naudoti, Suprasti, Veikti.

Sesijas moderuos: Julija Reklaitė (architektė, buvusi Lietuvos Respublikos kultūros atašė Italijoje), Kotryna Lingienė (Kaunas pilnas kultūros redaktorė), Andrius Ropolas (architektas), Živilė Šimkutė (urbanistė), Paulius Tautvydas Laurinaitis (architektūrologas), Justina Juodišiūtė (Kauno miesto muziejaus inovacijų vadovė).

Renginys vyks 2019 m. gegužės 31 dieną, Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus Renginių salėje (L. Zamenhofo g. 4).

Renginys bus filmuojamas ir transliuojamas internetu, tačiau visi norintys pasiklausyti pokalbių gyvai skirtingų sesijų metu yra kviečiami užsukti į Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrių.

Detali renginio programa ir pašnekovų sąrašas bus skelbiamas Kauno miesto muziejaus interneto svetainėje ir Facebook paskyroje.

Renginio informacinis partneris: Delfi.lt