DIRBTUVĖLĖS: DEKORAVIMAS DRUSKA

Šį kartą kviečiame namuose pasigaminti žvakidę, nereikalaujančią ypatingų priemonių. Jums reikės paprasto stiklainio, o dekoravimui panaudosime kiekviename namų ūkyje esantį produktą – druską, kuri, beje, tampriai susijusi ir su Kauno miesto plėtra.

 

Kaunas, įsikūręs dviejų upių santakoje, dėl geografinės padėties buvo itin patogus prekybai – iš čia buvo galima gabenti prekes visomis upėmis, kurios susisiekė su miestu. Kas valdė miestą, tas kontroliavo ir bene svarbiausią Nemuno žemupio ruožą, todėl Kaunas tapo patraukliu objektu Hanzos sąjungos pirkliams, tapusiems pagrindiniu Kauno prekybos partneriu.

 

Būtent druska, remiantis XV–XVI a. Vokiečių ordino žiniaraščiu, užėmė pirmą vietą tarp į Lietuvą per Kauną įvežamų prekių. Štai vien 1473 metais į Kauną atgabenta net 1806,5 lašto (apie 3600 t) druskos. Tai rodo, kad Lietuvai druska buvo lemiamos svarbos prekė. Tai liudijo ir prekybinių bei politinių ginčų metu iškylantys grasinimai nutraukti jos įvežimą į Lietuvą: 1433 m. su Žygimantu Kęstutaičiu kovojęs Livonijos ordino magistras Vokiečių ordino magistro prašė nepraleisti druskos į Lietuvą, XV a. viduryje Kazimieras Jogailaitis grasino nutraukti druskos įvežimą iš Dancigo, o 1492 m. Hanzos kontora Kaune ragino Dancigą nepardavinėti druskos kauniečiams.

 

Taigi, kviečiame griebti stiklainį, druską ir pasigaminti jaukumo namams suteikiančią žvakidę.

 

 

Jums reikės:

  • norimo dydžio stiklainio;
  • klijų (lipalo);
  • druskos (naudojome vidutinio rupumo druską);
  • kempinėlės;
  • skridininės žvakės;
  • jei turite, dekoratyvinės virvelės arba juostelės.

 

1 žingsnis. Ant sausos kempinėlės užpilkite šiek tiek klijų ir tapšnojamaisiais judesiais padenkite stiklainio kakliuką. Tai padarę, įstatykite stiklainį į druską taip, kad stiklainio kakliukas visiškai panirtų į druską.

 

 

2 žingsnis. Pereikite prie likusio stiklainio paviršiaus – klijais padenkite visą likusią stiklainio išorinę dalį, išskyrus dugną.

 

 

3 žingsnis. Klijais padengtą stiklainį šonu dėkite ant plokščiame paviršiuje paskleistos druskos ir pavoliokite stiklainį taip, kad jo paviršius pasidengtų druska. Jei ant stiklainio liko vietų, kurios nepasidengė druska, galima jas papildomai pabarstyti ranka.

 

 

4 žingsnis. Stiklainį pastatykite išdžiūti. Stiklainiui išdžiuvus, ranka švelniai nuvalykite neprilipusios druskos perteklių. Stiklainis vietomis bus padengtas plonesniu druskos sluoksniu, kai kur storesniu, kai kur druskos gali visai nebūti – turėtų atrodyti lyg apšerkšnijęs langas. Jei turite, ant stiklainio kaklelio užriškite dekoratyvinę virvelę.

 

į viršų

Bendraukime