DIRBTUVĖLĖS: KAIP KELIAVO KAUNIEČIAI?

Ar žinote, kaip keliavo kauniečiai XX a. amžiaus pradžioje? Kviečiame susipažinti su senuoju Kauno transportu ir pasigaminti šias transporto priemones patiems!

 

Kaunui tapus laikinąja sostine, įvesta kanalizacija, grindžiami keliai, tūkstančiais dygsta pastatai. Vystosi ir miesto transportas – arklių varomą transportą palaipsniui keičia benzinu ar elektra varomos transporto priemonės.

 

 

1932–1933 m. Kaune važinėjo beveik 1 000 motorizuotų transporto priemonių: automobiliai, autobusai (pakeitę iki 1929 m. veikusį arklinį tramvajų), motociklai, į Aleksoto ir Žaliakalnio kalnus kėlė funikulieriai. Dar tiek pat arklių tempiamų vežimų, apie 1 500 dviračių.

 

Kaune tiek vidiniam, tiek tarpmiestiniam susisiekimui naudotos transporto priemonės su garo varikliu: garlaiviai ir garvežiai. Na, o norintiems pailsėti prie jūros, buvo siūloma iš Kauno Dariaus ir Girėno oro uosto į Palangą nuskristi lėktuvu. Sovietmečiu, 1965 m., pradėjo važinėti troleibusai, o nuo 1979 m. maršrutu Vilnius–Kaunas paleistas pirmasis elektrinis traukinys.

 

Siūlome šias transporto priemones pasigaminti namuose ir dalinamės trafaretais. Trafaretai yra skirtingo sudėtingumo, todėl vaikams gali būti reikalinga tėvelių pagalba.

 

Priemonės:

  • Spausdintuvas ir storesnis spausdinimo popierius (jei neturite galimybės atsispausdinti, brėžinius galite persikopijuoti padėję plonesnio popieriaus lapą ant planšetės ekrano, o po to priklijuoti prie storesnio popieriaus lapo);
  • Žirklės;
  • Klijai, tinkantys klijuoti popierių;
  • Spalvotų pieštukų ar rašiklių (jei norėsite papildomai dekoruoti transporto priemones).

 

Transporto priemonių trafaretai:

Lėktuvas

Laivas

Traukinys

Dviratis

Troleibusas

Funikulierius

Konkė

Motociklas

Autobusas

Garvežys

Automobilis

Vežimas

 

Eiga:

Atsispausdinkite pasirinktąjį maketą ir jį iškirpkite. Nuspalvinkite maketą pasirinkta spalva, dekoruokite jį papildomomis turimomis priemonėmis – lipdukais, žurnalų iškarpomis ir pan. Tuomet, vadovaudamiesi makete nurodytomis instrukcijomis, suklijuokite maketą. Suklijavę maketą, kartu su šeima prisiminkite įdomiausias keliones ir svajokite apie naujas!

į viršų

Bendraukime