Kauno miesto muziejus

Adresas: A. Mackevičiaus g. 27

nuo 2 iki 15 asmenų

Trukmė: 1 val.

Ekskursija „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“

Skirta: suaugusiesiems

 

Kaina:

  • Moksleivių grupei: 2 € asmeniui
  • Suaugusiesiems – 4 € asmeniui, studentams, senjorams, žmonėms su negalia taikoma 50 proc. nuolaida (lydinčiam asmeniui – nemokamai)

Apie ekskursiją

Gana paslaptingas parodos pavadinimas „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“ nedaug tepasako apie jos turinį, tiesa? Tad apie ką ši paroda? Kviečiame į to paties pavadinimo ekskursiją, kurioje sužinosite, kaip sąveikauja du didžiausi Lietuvos miestai – Kaunas ir Vilnius. Tarp šių miestų vyksta daug matomų ir nematomų procesų: konkurencija, varžymasis, migracija, mainai, gravitacija, autonomijos ir išskirtinumo paieškos. Apžvelgsime šių miestų kultūrą ir socialinį gyvenimą, ieškosime panašumų ir skirtumų per meno, menotyros, kultūros istorijos ir antropologijos prizmę, pasiaiškinsime, ką reiškia būti kauniečiu ar vilniečiu, koks jų santykis su savuoju ir kitu miestu, požiūris į save ir kito miesto gyventojus, pakalbėsime apie iš dviejų miestų sąveikos kylančius mitus, stereotipus ir kompleksus, paieškosime Kauno ir Vilniaus bendrystės. Kaip rašė Mykolas Römeris: „Kaip Kaunas be Vilniaus, taip Vilnius be Kauno – pasmerkti būtų karikatūrinei egzistencijai. Vilniui ir Kaunui reikia vienas kito, ir jie vienas kitą papildo“ (Dienoraštis, 1920–1921).

 

Papildoma informacija

Ekskursija gali būti pritaikoma 10–12 klasių mokiniams, vedama ir anglų kalba (apie poreikį prašome informuoti užsakymo metu).

 

Kaip užsakyti?

Ekskursijų ir edukacinių užsiėmimų užsakymai priimami telefonu +370 610 82 503 ir el. paštu kasa@kaunomuziejus.lt

 

Ekskursijos vedamos: antradieniais–trečiadieniais 11.00–17.00 val., ketvirtadieniais–penktadieniais 12.00–20.00 val., šeštadieniais–sekmadieniais 12.00–18.00 val.

Daugiau

Žaidžiame „TI TA TO“
Edukacinis užsiėmimas „Miestas atsinaujina: saugoti ar ne?“
Edukacinis užsiėmimas „Tarp dviejų upių“
Edukacinės dirbtuvėlės „Kaip gimsta skudutis“

Bendraukime