Pro rotušės bokšto langus

Adresas: Rotušės a. 15

Darbo laikas: II–V 10.00–18.00 val., VI 10.00–17.00 val.

Lankymas – su muziejaus bilietu

Kviečiame kauniečius ir miesto svečius pakilti į aukščiausią Kauno senamiestyje, net 53 m siekiantį bokštą ir pažvelgti į senamiestį dar neregėtu kampu. Rotušės bokšte lankytojai yra laukiami skyriaus darbo dienomis, nuo antradienio iki šeštadienio. Dėl priešgaisrinių reikalavimų bokšto laiptais vienu metu gali lipti tik iki 5 asmenų. Į bokštą pateksite įsigiję muziejaus bilietą.

 

Ilgus metus avarinės būklės siaurais, stačių pakopų laiptais į bokštą galėjo patekti tik jo viršuje esančiu laikrodžiu rūpinęsis laikrodininkas. 2018 m. buvo užbaigti palėpės ir bokšto tvarkybos darbai, kuriuos pagal architekto Ryčio Vieštauto parengtą projektą atliko bendrovė „Senamiesčio restauratoriai“.

Rotušės lankytojų saugumui bokšte užtikrinti buvo įrengti nauji metaliniai laiptai, apsauginiai turėklai bei atitvarai, pasirūpinta reikalingu apšvietimu, žemų bokšto angų skliautai dengti paminkštintais apsauginiais barjerais. Rekonstrukcijos metu sutaisytas ir rotušės bokšto laikrodis – sovietmečiu įdiegti nekokybiški, nuolat strigę laikrodžio mechanizmai pakeisti naujais, atsiųstais iš Vokietijos.

 

Bokšto laikrodžio istorija siekia net XVIII a. 8 dešimtmetį, kai Kauno miesto burmistras Henrikas Esenas įsakė pagaminti tuo metu perstatinėjamam rotušės bokštui laikrodį su varpais. 1907 m. rotušės bokšto laikrodis pakeistas nauju, gamintu Peterburge. Vėliau jo mechanizmai, manoma, buvo išvežti į Maskvos politechnikos muziejų, o juos pakeitė elektromechaninis laikrodis.

 

Po paskutiniojo, jau kompiuterizuota sistema valdomo laikrodžio remonto 2016 metais mechanizmai ėmė strigti, juos reguliuoti tekdavo rankiniu būdu taip neišvengiant netikslumų. Dabar nauji mechanizmai bokšto laikrodžio varpui, skardžiai mušamam 2 kg plaktuko, vėl leidžia skleisti žinią miestiečiams ir miesto svečiams apie bėgantį laiką.

Miko ir Kipro Petrauskų skyrius

Valstybės teatras. Tautą burianti muzika

Miko ir Kipro Petrauskų skyrius

Kipro Petrausko memorialinis butas

Tautinės muzikos skyrius

Lietuvių tautinė muzika

Juozo Gruodžio skyrius

Juozo Gruodžio namai

Bendraukime