Juozo Gruodžio namai kovo 1 d. atsiveria nuolatiniam lankymui

Keletą metų buvęs prieinamas tik iš anksto susitarus, Kauno miesto muziejaus skyrius Juozo Gruodžio namai pirmą pavasario dieną, kovo 1-ąją, plačiai atveria duris išsiilgtiems lankytojams.

 

Architekto Felikso Vizbaro suprojektuotame, vešlia žaluma apsuptame name Stasė ir Juozas Gruodžiai praleido savo gražiausias gyvenimo dienas. Namui tapus muziejumi, čia buvo išsaugotas autentiškas interjeras ir jauki namų šiluma. Jautriausi muziejaus lankytojai sako, kad čia vis dar jaučiama kompozitoriaus J. Gruodžio dvasia ir jųdviejų meilė.

 

Apie kompozitoriaus J. Gruodžio studijas, dirigavimą Valstybės teatre, kaip jis tapo lietuvių modernistu ir kompozitorių pedagoginio medžio pradžia, sužinosite ekskursijoje „Mano darbas taurus“, edukaciniuose užsiėmimuose „Pažink Juozą Gruodį“ susipažinsite su jo kūryba ir asmeniniu gyvenimu, „Jūratė ir Kastytis“ primins pirmąjį baletą, suvaidinsite jo pagrindu tapusį Maironio eilėraštį, „Atspėk dainą“ – azartiškai spėliosite J. Gruodžio dainas, o „Arbatėlėje pas tetą Stasę“, gurkšnodami žolelių arbatą ir ragaudami saldainius, išbandysite Stasės Gruodienės hobį – lankstyti figūrėles iš saldainių popieriukų, taip pat sužinosite poros gyvenimo detales iš S. Gruodienės dienoraščių.

 

Ekskursijos ir edukaciniai užsiėmimai yra pritaikomi įvairaus amžiaus lankytojams, tad lauksime šeimų ir bičiulių. Muziejuje galite rengti net savo mergvakarį ar bernvakarį – kai kurios čia pasakojamos istorijos yra išskirtinai skirtos tik suaugusiųjų ausims! Be to, tai puiki vieta atsikvėpti tarp pasivaikščiojimų po gražųjį Kauną. Šiltuoju metų laiku kompozitoriaus sode vyksta įvairūs renginiai.

 

 

Adresas: Salako g. 18, Kaunas

Darbo laikas: II–V 10.00–18.00 val.; VI 10.00–17.00 val.

Ekskursijų ir edukacinių programų užsakymas: tel. +370 611 62 789, el. p. d.pukyte@kaunomuziejus.lt

 

 

Lankymo įkainiai

į viršų

Bendraukime