Kalėdinio Kauno vaizdas – pro rotušės bokšto langus

Rotušės bokšte ir palėpėje baigus tvarkybos darbus, iki šiol nenaudotos miesto simbolio erdvės bus prieinamos lankytojams. Jau visai netrukus Kauno miesto muziejus kvies kauniečius ir miesto svečius pažvelgti į Kauno kalėdinę pasaką pro rotušės bokšto langus.

 

Neseniai spaudoje pasirodė žinia apie Kauno miesto savivaldybės lėšomis įgyvendintą unikalios sieninės tapybos restauravimo iniciatyvą – miestiečių džiugesiui buvo atkurti ant rotušės pastato dar XVII a. atsiradę Gediminaičių stulpai. Šiandien muziejaus lankytojai turės dar vieną priežastį džiūgauti – nuo šiol bus galima pakilti į aukščiausią Kauno senamiestyje, net 53 m siekiantį, bokštą.

 

 

Ilgus metus avarinės būklės siaurais, stačių pakopų laiptais į bokštą galėjo patekti tik jo viršuje esančiu laikrodžiu rūpinęsis laikrodininkas. Kad iki šiol lankytojams neprieinamos rotušės erdvės būtų atvertos, buvo privalu atlikti palėpės ir bokšto tvarkybos darbus, kuriuos pagal architekto Ryčio Vieštauto parengtą projektą atliko bendrovė „Senamiesčio restauratoriai“.

 

Rotušės lankytojų saugumui bokšte užtikrinti buvo įrengti nauji metaliniai laiptai, apsauginiai turėklai bei atitvarai, pasirūpinta reikalingu apšvietimu, žemų bokšto angų skliautai dengti paminkštintais apsauginiais barjerais.

 

Rekonstrukcijos metu buvo sutaisytas ir rotušės bokšto laikrodis – sovietmečiu įdiegti nekokybiški, nuolat strigę laikrodžio mechanizmai buvo pakeisti naujais, siųstais iš Vokietijos.

 

Bokšto laikrodžio istorija siekia net XVIII a. 8 dešimtmetį, kai Kauno miesto burmistras Henrikas Esenas įsakė pagaminti tuo metu perstatinėjamam rotušės bokštui laikrodį su varpais. 1907 m. rotušės bokšto laikrodis pakeistas nauju, gamintu Peterburge. Vėliau jo mechanizmai, manoma, buvo išvežti į Maskvos politechnikos muziejų, o juos pakeitė elektromechaninis laikrodis.

 

Po paskutiniojo, jau kompiuterizuota sistema valdomo, laikrodžio remonto 2016 metais, mechanizmai ėmė strigti, juos reguliuoti tekdavo rankiniu būdu taip neišvengiant netikslumų. Dabar, dėka naujų mechanizmų, bokšto laikrodžio varpas, skardžiai mušamas 2 kg plaktuko, vėl skleidžia žinią miestiečiams ir miesto svečiams apie bėgantį laiką.

 

 

Simboliška, tačiau lygiai po 3 metų nuo pirmosios Kauno miesto muziejaus ekspozicijos rotušėje atidarymo (2015 m. gruodžio 6 d.), muziejaus lankytojai bus kviečiami apžiūrėti ir rotušės bokštą, savyje saugojantį neatrastas miesto paslaptis ir leidžiantį pažvelgti į Kauno senamiesčio panoramą dar neregėtu kampu.

 

Rotušės bokšte lankytojai bus laukiami nuo gruodžio 6 d. kiekvieną trečiadienį-šeštadienį. Dėl saugumo reikalavimų bokšto laiptais vienu metu gali lipti ribotas skaičius žmonių, tačiau Kauno miesto muziejus užtikrins, jog jį galėtų apžiūrėti visi norintys. Kviečiame užsiregistruoti bokšto apžvalgai telefonu 8 610 82503 arba Rotušės skyriaus bilietų kasoje. Vienu laiku registruotis gali daugiausia 5 asmenų grupė.

į viršų

Bendraukime