KAUNO MIESTO MUZIEJUS IR KAUNO KOLEGIJA: BENDRADARBIAVIMO SUTARTIMI SIEKSIME KULTŪROS IR MOKSLO SINERGIJOS

Vidurvasarį bendradarbiavimo sutartį pasirašė Kauno miesto muziejaus vadovas Gabrielius Sužiedėlis ir Kauno kolegijos direktorius Paulius Baltrušaitis. Įstaigų atstovų teigimu, ši bendradarbiavimo sutartis skirta užtvirtinti ir plėtoti jau anksčiau užsimezgusią partnerystę.

 

Sutartimi siekiama bendradarbiauti kartu rengiant naujas mokymosi programas, vykdant nacionalinius ir tarptautinius projektus, ugdant kolegijos studentų praktinius įgūdžius. Tokia praktika tarp įstaigų buvo vykdoma ir anksčiau.

 

„Bendradarbiavimas su muziejumi yra itin naudingas studentams siekiant įgyti praktinės patirties. Ryšys tarp įstaigų gyvuoja jau kurį laiką – kolegijos restauravimo specialybės studentai kartu su dėstytojais ne sykį tyrinėjo muziejaus eksponatų saugojimo sąlygas saugyklose bei ekspozicijose. Sieksime šią praktiką taikyti giliau ir plačiau“, – teigė Kauno kolegijos direktorius P. Baltrušaitis.

 

Įstaigų atstovai taip pat neslėpė noro kurti glaudesnį bendradarbiavimą rengiant parodas ir ekspozicijas, kultūrines ir edukacines veiklas, stiprinant specialistų profesinius ryšius.

 

„Rengdami parodas, edukacines ir renginių programas siekiame aukščiausios kokybės, tad muziejui visada aktualu konsultuotis, keistis žiniomis ir gerąja praktika. Taip pat džiaugiamės galėdami testuoti muziejaus kuriamus produktus ir paslaugas į darbo grupes įtraukiant studentus, kurie gali padėti įsivertinti jų patrauklumą ir tinkamumą šiai auditorijai. Puiku, jog Kauno kolegija yra taip pat suinteresuota tokio pobūdžio bendradarbiavimu“, – partneryste džiaugėsi Kauno miesto muziejaus vadovas G. Sužiedėlis.

 

Vienas iš netolimų bendradarbiavimo rezultatų – „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ metais Kauno kolegijos patalpose rengiama Kauno miesto muziejaus bendra paroda su MO muziejumi, kurią jau kitą pavasarį kauniečiai ir miesto svečiai galės aplankyti ant Pelėdų kalno esančioje Laikinojoje Čiurlionio galerijoje.

į viršų

Bendraukime