Kviečiame į rotušės pritaikymo muziejinei funkcijai projekto pristatymą visuomenei

Rugsėjo 10 d. 18 val. kviečiame susipažinti su Kauno rotušės atnaujinimo projektu, kuriuo siekiama pritaikyti rotušės pastatą muziejinei funkcijai.

 

Praėjusių metų liepos mėn. buvo paskelbtas Kauno rotušės pastato pritaikymo muziejinei funkcijai projektavimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų pirkimo konkursas, kurį organizavo Kauno miesto savivaldybės administracija. Rotušės pastato atnaujinimo projektui buvo keliamas iššūkis, permąsčius šiuolaikinio miesto rotušės bei muziejaus koncepcijas, pasiūlyti projektą, kuriame nauji architektūriniai sprendimai ir interjero elementai kartu su būsima ekspozicija sudarytų vientisą, darnią bei šiuolaikinę, tačiau autentiškas pastato savybes išryškinančią ir apjungiančią visumą.

 

2018 m. spalio pabaigoje komisija, sudaryta iš penkių narių, tarp kurių buvo architektų, kultūros paveldo ir muziejų srities specialistų, įvertino konkursui pateikto darbo kokybę ir laimėtoju pripažino architektų studiją Processoffice. Projektą rengė architektai Vytautas Biekša, Rokas Kilčiauskas, Marius Kanevičius, Aistė Galaunytė, Eglė Matulaitytė, Martyna Kildaitė, Justinas Malinauskas kartu su architekte ir paveldo specialiste Loreta Janušaitiene.

 

Projektas paremtas pažinimo, suvokiamo kaip kertinio paties muziejaus tikslo, kurio siekiant miesto istorija bei jo tapatybė yra ne tik saugoma ir tyrinėjama, bet ir naujai interpretuojama bei pristatoma, koncepcija. Projektu siekiama, jog pažinimas neapsiribotų tik muziejaus ekspozicijos erdve. Jame aiškiai atskiriami naujai projektuojami ir saugomi ankstesnių laikotarpių architektūriniai elementai, kuriuos sąmoningai siekiama atverti, taip sudarant sąlygas geresniam jų pažinimui – žvelgiant į pastato architektūros sluoksnius bus galima patirti bei pažinti istoriją iš arti.

 

Rotušės pastate darniai sujungiamos muziejaus, miesto reprezentacijos, santuokų registravimo ir turizmo informacijos funkcijos. Architektai lankytojams pritaikė iki šiol menkai išnaudotas rotušės erdves: administracijai skirtas patalpas bei palėpės erdvę. Pastatas pritaikytas ir specialiųjų poreikių turintiems lankytojams bei šeimoms su vaikų vežimėliais – bus įrengtas jų poreikius tenkinantis liftas. Taip pat suprojektuotos papildomos komercinės patalpos, numatant jose kavinę.

 

 

Minimali architektūrinė intervencija projektuojama tik neautentiškose pastato dalyse, išsaugant ir atskleidžiant vertingąsias pastato ir jį formavusių laikmečių savybes. Projekto sprendiniai suderinti su Kultūros paveldo departamento Kauno skyriumi. Tikimasi, kad įgyvendinus projektą jis taps puikiu paveldosaugos ir kokybiškos šiuolaikinės architektūros dermės pavyzdžiu.

 

Projektavimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų vertė siekia 100 tūkst. eurų.

 

Vienas iš svarbiausių rotušės atnaujinimo tikslų – Kauno miesto muziejaus ekspozicijai ir kitoms reikmėms naudojamo ploto išplėtimas. Muziejaus ekspozicijoms numatoma skirti ne mažiau 890 kv. m ploto.

 

Dar šiais metais Kauno miesto savivaldybės administracija ketina skelbti konkursą Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriaus ekspozicijos sukūrimo ir įrengimo paslaugų įgyvendinimui – planuojama iki Kaunui 2022-aisiais metais tampant Europos kultūros sostine rotušėje atidaryti šiuolaikinę ir modernų požiūrį į Kauno istoriją, raidą bei susiformavusį kaunietišką savitumą skatinančią nuolatinę ekspoziciją, kuri aktualizuotų šiandieninius Kauno vystymosi procesus. Būsimo konkurso dalyviams keliama ambicija sukurti ir įrengti moderniausią Lietuvoje bei moderniausią regione miestui skirtą ekspoziciją.

 

Po atnaujinimo rotušėje ir toliau veiks VšĮ „Kaunas IN“ biuras – muziejus kartu su juo dalinsis bendru lankytojų informacijos centru. Taip pat ir toliau Baltojoje salėje bei kitose patalpose bus registruojamos civilinės santuokos.

 

Paskutinį kartą reikšmingi rekonstrukcijos darbai rotušėje buvo atliekami 1965–1973 m. architektui Žybartui Simonaičiui įgyvendinus jos restauracijos projektą, kuomet ji įgijo dabartinį savo veidą. 2001–2016 m. rotušėje buvo vykdomi fragmentiški vidaus tvarkybos darbai, 2005 m. atlikti jos fasadų tvarkybos darbai. 2018 m. pabaigoje po rekonstrukcijos buvo atvertas rotušės bokštas.

 

Viešas projekto pristatymas visuomenei vyks rugsėjo 10 d. 18 val. Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15).

į viršų

Bendraukime