Linas Strockis: stiprus noras yra gera pradžia, bet ne viskas

Jaunimo pašnekesiai su muzikos kūrėjais bei atlikėjais Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų namuose esančioje X erdvėje tęsiasi. Šį kartą čia lankysis elektroninės šokių muzikos kūrėjas, atlikėjas, dainų autorius ir prodiuseris Linas Strockis, Lietuvoje geriausiai žinomas Few Nolder pseudonimu.

 

Renginys vyks gegužės 23 d. 18 val. Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyriuje (K. Petrausko g. 31), o pašnekesį moderuos Algirdas Šapoka – vienas iš žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ autorių.

 

Linas Strockis (a.k.a. Few Nolder lyderis) 2009 išleido savo debiutinį albumą Didžiosios Britanijos įrašų kompanijoje „Planet Mu“, 2010 m. dalyvavo projekte „Silence Family“ kartu su tokiais atlikėjais kaip Jazzu, Mario Basanov, Leon Somov, Vidis ir kartu vykdė sėkmingą koncertinę ir kūrybinę veiklą. 2012 su Asmik Grigorian, Edgaru Montvidu ir kt. operos solistais dalyvavo elektroninės operos projekte „XYZ“, o šiemet įkūrė savo kompaniją, padedančią jauniems muzikantams siekti karjeros aukštumų.

 

Prieš susitinkant gyvai kviečiame šiek tiek susipažinti su grupės lyderiu Linu ir jo grupės veikla.

 

– Praėjo 10 metų nuo Jūsų debiutinio albumo išleidimo. Ar dabar išleistumėte šį albumą? Jei taip, ką jame keistumėte, o gal paliktumėte visiškai tokį patį?

 

Jau turiu idėją antram Few Nolder albumui, jis vadinsis „Yen Tears“ ir bus labiau klausomas nei ankstesnysis šokių muzikos albumas.

 

– XXI a. neabejotinai yra medijų amžius, kuomet nebūtina turėti mėgstamo atlikėjo albumo, viską galima rasti internete. Ką šiais laikais reikia turėti ar padaryti, kad jaunas atlikėjas vis dėlto galėtų išleisti solinį albumą?

 

Šiuo metu albumo formatas yra atgyvenęs ir atlikėjams yra geriau leisti singlus. Albumas yra tam tikro kūrybinio etapo įprasminimas. Taip pat albumas yra atlikėjo pareiškimas apie jo koncertinę programą.

 

– Apibūdinkite, koks žmogus gali tapti muzikantu. Ar tam reikia gebėjimų, pašaukimo, o gal užtenka tik stipraus noro kažko siekti?

 

Tapti muzikantu gali visi, klausimas, kokio lygio. Norint būti sėkmingu muzikos industrijoje reikia pilnos kombinacijos: talento, nuovokos, darbo ir kontaktų. Stiprus noras yra gera pradžia, bet ne viskas.

 

 

– Su savo kompanija „OpenPlay“ ieškote jaunų talentų ir rūpinatės, kad jie būtų išgirsti. Su kokiais didžiausiais iššūkiais tenka susidurti dirbant su jaunąja karta ir ką sunkiausia padaryti norint jiems suteikti galimybę sėkmingai pradėti savo veiklą?

 

Šiuo metu didžiausias iššūkis yra rasti šiuolaikiškų muzikos prodiuserių, kurie galėtų dirbti su mūsų atlikėjais. Laukiam muzikos music@openplay.lt!

 

– Esate įvairiapusiškai dirbantis žmogus – užsiimate tiek kūrybine veikla, tiek padedate kitiems siekti karjeros. Ar Jūsų veikla turi galutinį produktą, projektą, kurį galėtumėte pavadinti viso savo gyvenimo darbu/tikslu? Ar Jūsų veikloje svarbiausia procesas, o ne rezultatas?

 

Aš manau, kad darbas su muzika yra kelionė. Muzikos industrijoje reikia sėkmingai keliauti pastoviai evoliucionuojant ir besimokant naujų dalykų.

 

– Kūrėte įvairius projektus su tokiais atlikėjais kaip Jazzu, Asmik Grigorian, Mario Basanov ir kt. Su kokiu atlikėju sukurti bendrą projektą būtų Jūsų svaja ir kodėl? Ką unikalaus jis galėtų įnešti į Jūsų kuriamus darbus?

 

Lietuvoje, manau, būtų įdomu padirbėti su jaunaisiais video kūrėjais, kurie galėtų prisidėti prie videoklipų kūrimo ar kitokių audiovizualinių projektų.

 

– Kaip apibūdintumėte save žmogui, kuris negali matyti?

 

Tiesiog duočiau paklausyti keleto savo kūrinių.

 

– Kas Jums padeda išmokti gyventi šia diena ir koks būtų patarimas/palinkėjimas tiems, kurie dar tik galvoja sieti savo gyvenimą su muzikiniu keliu?

 

Gyventi šia diena aš dar tik mokausi pats. Mano patarimas būtų visada judėti, nestovėti vietoje, dažniausiai reikia judėti į priekį, kartais į šonus. Nes už kiekvieno kampo yra nauja galimybė, žinios ir įkvėpimas.

 

Atlikėją klausimais „apšildė“ Lina Jankauskaitė

į viršų

Bendraukime