Tautinės muzikos skyrius

Birželio 9 d. – liepos 5 d.

53-ioji Lietuvos karikatūrų paroda „Kursu žaliu smagiai galiu“

Jau tradicine tapusi Lietuvos karikatūristų darbų paroda ir vėl atkeliauja į Kauną. Nuo birželio 9 d. Tautinės muzikos skyriuje Lietuvos dailininkai karikatūristai pristato 53-iąją Lietuvos karikatūrų parodą „Kursu žaliu smagiai galiu“. Šios parodos tikslas – pasitelkiant humorą, pažvelgti į žmogaus santykio su gamta klaidas, daromą neigiamą poveikį ne tik aplinkai, bet ir mums patiems.

 

Džiugu, kad Europos Žaliojo kurso temomis – ekologija, draugiška aplinkai veikla, energetika, klimato kaitos problemomis – susidomėjo net 42 Lietuvos dailininkai. Jie specialiai šiai parodai sukūrė 198 darbus. Kaune eksponuojami 99 darbai. Parodos autoriai savo darbais nejuokaudami praneša, kad žiūrėdami į karikatūras, juoktis galėsite tik dėvėdami veido kaukes, nes juokas yra „užkrečiamas“.

 

Aktualu: juokas stiprina sveikatą, jis ypač svarbus atgaunant jėgas po rimtų ligų. Yra mokslinių tyrimų, kurie rodo, jog juokas prisideda prie imuninės sistemos stiprinimo, padidina endorfinų kiekį (vienas iš „laimės hormonų“, natūralus skausmo malšintojas), sumažina streso hormono kortizolio kiekį, mažina kraujo spaudimą.

 

Parodą kviečiame aplankyti Tautinės muzikos skyriuje iki liepos 5 d.

Parodos kuratoriai: Jonas Varnas, Jonas Lenkutis, Alvydas Jonaitis

Parodos organizatorius: Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius

Parodos partneriai: Europos komisija, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, VšĮ „Žaliasis taškas“, „Respublika“ ir „Šluota“ redakcijos

 

 

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime