Kauno miesto muziejus

2021 m. gruodžio 7 d. – 2022 m. sausio 15 d.

ALGIMANTO BARZDŽIAUS FOTOGRAFIJŲ PARODA „IŠŠOK“

2021 m. gruodžio 7 d. 12.30 val. Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje atidaroma Algimanto Barzdžiaus fotografijų paroda „IšŠok“.

 

Visi mes kažkada buvome vaikai – turėjome beribį norą šėlioti, atlikti nenuspėjamus judesius, kurie neretai glumindavo ne tik tėvus, bet ir aplinkinius. Tačiau visuomet tai buvo pripažįstama kaip nenuoramos vaikystės išdaigos. Ar mes, suaugusieji, galime vėl tapti vaikais, kurie elgiasi nevaržomai, – stebinti, džiuginti, išsilaisvinti iš griežtų ribų?

 

Fotografo Algimanto Barzdžiaus darbai geba gundyti, žavėti, kerėti… Jo fotografijos – sustabdytų akimirkų atvaizdai, vedantys naujų minčių ir pasąmonės keliu.
Fotografijų paroda „IšŠok“ – bendras Kauno choreografijos mokyklos pedagogų ir A. Barzdžiaus kūrybinis darbas, kuriuo siekiama paminėti mokyklos 20 metų veiklos sukaktį. Kiekviena fotografija – užfiksuota žavi akimirka, verčianti suvokti, kad viskas gali teikti džiaugsmą, net jei ir užpuola negandos.

 

Projekte dalyvavo 12 įvairaus amžiaus Choreografijos mokyklos pedagogų. Kiekvienas iš jų fotografavosi trijose skirtingose vietose. Jos netradicinei fotosesijai buvo pasirinktos labai įvairios, kai kurios – neįprastos: gatvė, parkas, požeminė perėja, tiltas, pieva su šieno rulonais arba stogas, vitrina, autoremonto dirbtuvės, miesto fontanas. Kai kurių viešose Kauno vietose šokančių profesionalų palyda tapo miesto policija, įspūdingus šuolius fiksavo ne tik fotoaparatas, bet įamžino ir filmavimo kamera, o iš viršaus – dar ir dronas. Nors pozuoti prieš profesionalo objektyvą to daryti nepratusiems šokio pedagogams iš pradžių buvo nedrąsu, galiausiai fotosesija tapo smagia atrakcija visiems jos dalyviams.

 

A. Barzdžius padėjo atskleisti kiekvieno mokytojo asmenybę kitaip, nei juos yra pratę matyti mokiniai. Juk šokio pedagogai šiek tiek kitokie – visi jie yra menininkai, šokėjai, choreografai, šokę profesionaliose Lietuvos ir užsienio scenose. Šį kartą jų scena tapo visas Kaunas, o paroda „IšŠok“ paskatino atsiskleisti naujai.

 

Idėja atšvęsti Kauno choreografijos mokyklos 20 metų jubiliejų, surengiant fotoparodą „išŠok“, 2020 metais pateko į įsimintiniausių Kauno kultūros iniciatyvų penketuką.

 

Paroda veiks Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15) 2021 m. gruodžio 7 d. – 2022 m. sausio 15 d.

 

Parodos lankymas – su muziejaus bilietu.

 

Parodos atidarymo renginys nemokamas. Renginys organizuojamas laikantis visų galiojančių saugumo reikalavimų. Jame galės dalyvauti asmenys, pateikę Galimybių pasą ar kitą galiojantį dokumentą, įrodantį vakcinacijos, persirgimo ar atlikto tyrimo neigiamo rezultato faktą. Dalyvių registracija bus vykdoma renginio vietoje.

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime