Pilies skyrius

Rugpjūčio 2 d. – rugsėjo 29 d.

ALISA RŪTA STRAVINSKAITĖ „GRAFIKA 2013–2018“

Jaunos kūrėjos Alisos Rūtos Stravinskaitės grafikos darbuose vyrauja mitologiniai motyvai, gyvybės ir mirties simboliai. Kūriniuose vaizduojami žmonių tarpusavio santykiai ir šeimos ryšiai, daug dėmesio skiriama tradicijoms ir jų tęstinumui, kultūros paveldui. Menininkei svarbus žmogaus ir jo aplinkos santykis, kurį ji kartais perteikia ir kaip sapnus. Ypatingas dėmesys tenka sąveikai tarp individo ir jo tautinio identiteto, jauno žmogaus tapatumo paieškoms, galimybei rinktis.

 

Kadangi menininkė šiuos grafikos darbus sukūrė dar mokydamasi mokykloje, ne visos temos buvo vystomos sąmoningai. Pasak pačios kūrėjos: „Tai tarsi mano asmeninė vertybių ieškojimo kelio pradžia, kai net neįtariau, kur jis mane nuves. Norėjau būti nuoširdi, todėl rinkausi temas, kurios atrodė svarbios ir jautrios. Viskas vyko labai natūraliai. O vėliau peržiūrinėdama visus savo darbus pradėjau suprasti, kad riba tarp gyvenimo ir kūrybos beveik nepastebima.“

 

Grafikos darbams atlikti buvo naudojamos ir išbandomos įvairios technikos, pasirinktos pagal kūrinio koncepciją: ofortas, ofortas ir akvatinta, lino raižinys, sausa adata, monotipija, litografija, akvarelė ir kitos.

 

Paroda Pilies skyriuje (Pilies g. 17) veiks nuo rugpjūčio 2 d. iki rugsėjo 29 d.

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime