Pilies skyrius

2022 m. birželio 8 d. – liepos 31 d.

I. SUTKAITYTĖS PARODA „SOVIETMEČIO FILOSOFIJOS ĮTAKA ŠIANDIENINIO ŽMOGAUS GYVENIME“

Parodoje pristatomos Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos fotografijos studijų programos diplomantės Ievos Sutkaitytės fotografijos. Autorė savo dėmesį sufokusuoja į Kauno mieste esančias sovietmečio masinio būsto erdves, kurios ir padiktavo pagrindinį pasakojimą.

 

Lietuva, kaip ir kitos posovietinės šalys, XX a. patyrė du didelius istorinius lūžius – sovietmečio „atėjimą“ ir vėlesnį sistemos žlugimą bei nepriklausomos valstybės atkūrimą. Šiuos sukrėtimus lydi esminiai politiniai, socialiniai ir kultūriniai pokyčiai. Neišvengiamai jie turi įtakos ir žmonių gyvenimui, vertybėms, elgesio modeliams ir požiūriams.

 

Sovietinio masinio būsto erdvės gali pasiūlyti apčiuopiamą požiūrį į to meto suformuotą gyvenimo būdą. Neretai šios būstų erdvės ir objektai nagrinėjami, siekiant ištirti gyventojų bei valstybės santykį sovietinėje kasdienybėje. Valstybė bandė plėsti viešąją erdvę, sulyginti žmones, o gyventojai tuo pat metu stengėsi kurti bent jau privatumą ir individualumą, kiek tai buvo toleruojama iš aukščiau. Šioje painioje erdvėje susipina politika, architektūra, urbanistika bei nuasmenintas žmogus. Per šią prizmę galime atpažinti jau pasikeitusias ar vis dar istorinės atminties fragmentus išlaikiusias erdves.

 

Paroda veiks Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje (Pilies g. 17) nuo 2022 m. birželio 8 d. iki liepos 30 d.

 

Parodą rengia Kauno miesto muziejus kartu su parodos kuratore Svetlana Batura iš Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto ir autore, Menų akademijos fotografijos studijų programos diplomante Ieva Sutkaityte.

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime