Rotušės skyrius

Vasario 19 d. – kovo 29 d.

INGOS LINEVIČIŪTĖS PARODA „OBSESIJOS“

❗ Inga Linevičiūtė kviečia virtualiai aplankyti šiuo metu Rotušės skyriuje turėjusią veikti parodą „Obsesijos“. Parodos darbus galima išvysti puslapyje ingacontemporary.eu/Obsessions

 

„Obsesijos“ („Obsessions“) – tai personalinė Ingos Linevičiūtės paroda apie šiuolaikinį gyvenimo būdą: įsipareigojimus, įpročius ir (ne)malonumus. Ranka pieštose animacijose atsispindi situacijos, kurios liudija apie socialinių tinklų priklausomybę, identiteto praradimą, susitapatinimą ir galią. Pasitelkdama humorą ir simbolizmą, menininkė interpretuoja ir kuria istorijas apie šiuolaikinio žmogaus kalėjimą – obsesijas.

 

Parodoje pristatomas piešinių ir animacijų ciklas, kuriame tyrinėjamas santykis tarp tikrovės ir virtualaus pasaulio, įkvėpimų ir apsėdimų. Klausiama, kas yra tikra, o kas – ne. Ar virtualioje erdvėje kuriamas pasaulis yra įkvepiantis, ar labiau žalojantis. Ar tai prasminga?

 

Ieškoma ir pačiame kūrybos procese, kai situacijos yra dekonstruojamos ir tam tikri motyvai pasirenkami tolesniam naratyvo plėtojimui. Fragmentavimo ir kūrybinio ieškojimo būdu naratyvas atsiskleidžia proceso metu, sukuriama terpė meninei išraiškai ir naujos prasmės.

 

Inga Linevičiūtė – lietuvių menininkė, gyvenanti ir kurianti Kopenhagoje. Baigusi Kauno dailės gimnaziją, Inga studijavo vaizduojamąją dailę Vidurio Lankašyro universitete, vėliau – skaitmeninį meną Kembervelio menų koledže, Londono menų universitete, Jungtinėje Karalystėje. Ingos kūriniai eksponuoti šiuolaikinio meno institute „ICA“ Londone , Liverpulio bienalėje, šiuolaikinio meno centre „The Exchange“ Kornvalyje, „Hanover Project“ Prestone, šiuolaikinio meno centre „Den Frie“ Kopenhagoje, Lietuvoje – galerijoje „Vartai“, VDU menų galerijoje 101, Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje ir kitur. Savo darbuose Inga kuria absurdiškus pasakojimus, įkvėptus vartotojiškumo, populiariosios kultūros, socialinės atskirties ir tautosakos temų.

 

Parodos rengėja – menininkė Inga Linevičiūtė

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime