Pilies skyrius

Rugpjūčio 17 d. - rugsėjo 14 d.

Ingos Linevičiūtės paroda „Therefore you are an idiot“

„Therefore you are an idiot“ (liet. „Todėl esi idiotas“) – žaisminga animacijos ir piešinių paroda apie šiuolaikinę visuomenę, besivaikančią populiariąją kultūrą.

 

Rugpjūčio 17 d. 17 val. Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje (Pilies g. 17) atidaroma menininkės Ingos Linevičiūtės paroda atkreipia dėmesį į visuomenę, kuri gyvena informacijos pertekliuje. Animacijose ir piešiniuose menininkė vaizduoja beveidį nuogą žmogų, kuris nuolat kartoja tą patį veiksmą – veiksmą, kuris nesibaigia, iš kurio jis negali ištrūkti. Šį žmogų matome prie gėrybių stalo, ant torto, kavos puodelyje. Šie kasdieniai objektai, momentai, jausmai sekioja ir įtraukia į savo sūkurį. Kiekvieną animaciją ir piešinį galima stebėti atskirai, tačiau tuo pačiu tai yra dėlionės – vieno didelio kūrinio – dalis. Animacija „Therefore you are an idiot“ pateikiama kaip sapnas – apie perteklių, galią bei laisvę pasirinkti.

 

Parodoje „Therefore you are an idiot“ (liet. „Todėl esi idiotas“) menininkė, pasitelkusi piešimą ir akvarelę kuria dėlionę-žemėlapį: ji „kerpa“ ir jungia įvairius objektus, kuria naujus ženklus, kurie simbolizuoja kaip mes jaučiamės įstrigę „burbule“. Šiuose kūriniuose Inga siekia išlaikyti naudojamų priemonių laisvumą, medžiagiškumą ir pasikliauti procesu. Žaidimo būdu įvairūs fragmentai yra maišomi ir kuriamos naujos prasmės, naujos istorijos. Tokiu būdu bandoma atskleisti mitus ir diskutuoti, ką reiškia būti su jais, bet ne be jų.

 

Inga Linevičiūtė – lietuvių menininkė, šiuo metu kurianti Kopenhagoje. Baigusi Kauno dailės gimnaziją Inga rinkosi bakalauro studijas Centrinio Lankašyro universitete, Jungtinėje Karalystėje. 2018 m. vasarą ji įgijo vizualiųjų menų magistro laipsnį Londono menų universitete. Ingos kūriniai eksponuoti šiuolaikinio meno institute „ICA“ Londone, Liverpulio bienalėje Pasaulio muziejuje, šiuolaikinio meno centre „The Exchange“ Kornvalyje, šiuolaikinio meno centre „Den Frie“ Kopenhagoje, Lietuvoje – galerijoje „Vartai“, VDU menų galerijoje 101. Savo kūryboje Inga Lineviciute analizuoja dabarties momentus remdamasi mitologija ir tradicine daile. Tai – istorijos, tyrinėjančios populiariąją kultūrą, socialinį etiketą, žmonių elgseną.

 

Parodos atidarymas vyks rugpjūčio 17 d. 17 val. Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje (Pilies g. 17). Renginys nemokamas.

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime