Pilies skyrius

Gegužės 11–22 d.

Istorinių rūbų rekonstrukcijos

Gegužės 11 – 22 d. Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje pristatomi istorinių rūbų rekonstrukcijos: XV a. moteriškas hopelendas ir XVI a. antros pusės prancūziško stiliaus suknelė.

 

Hopelendas – tai masyvus, daug metrų audinio sunaudojantis apdaras, būdingas tiek vyrams, tiek moterims. Esminiai bruožai: plačios, neretai žemę siekiančios rankovės ir neįliemenuotas siluetas. Būdingas visų luomų atstovams. Viduramžiais tai galėjo būti ir kasdienis, ir išeiginis rūbas, atsižvelgiant į tai, kiek ir kokio audinio jam sunaudota. Pilyje pristatomas modelis atkurtas pagal XIVa. pab.–XV a. vid. vyravusį standartą. pasiūtas iš šilko aksomo, vilnos (karpytos dekoro detalės) ir lino (pamušalas).

 

Suknelė atkurta pagal standartinį XVI a. 3 ketvirčio prancūzų moterų modelį. Šiam laikotarpiui buvo būdinga perdėtai akcentuoti įvairias kūno dalis (kaklą, pečius, liemenį ir klubus). XVI a. atsirado pirmosios suknelės su pakietinta torso dalimi, kuri vėliau išsivystė į atskirą aprangos detalę – korsetą (angl. stays arba pair of bodies). Pilyje pristatoma suknelė pasiūta iš šilko, medvilnės ir lino (pamušalas), torsui sutvirtinti naudotas lininis žgutas.

 

Rūbus ekspozicijai skolina Saltus Gladii kolektyvas. Klube kruopščiai atkuriami Vakarų Europos vėlyvųjų viduramžių (XIV–XV a.) šokiai, apranga ir buitis. Apranga rekonstruojama remiantis istoriniais paveikslais bei rankraščių iliustracijomis, o patys kostiumai siuvami daugiausiai rankomis, naudojant tik natūralaus pluošto audinius, tokius kaip linas, vilna ir šilkas. Klubas kiekvienais metais aktyviai dalyvauja įvairiuose gyvosios istorijos renginiuose Lietuvoje bei užsienyje (Vokietija, Suomija, Estija, Prancūzija, Lenkija), kuriuose atlieka istorinių šokių pasirodymus bei demonstruoja viduramžių buitį bei kasdienybę. Aktyvių narių skaičius kolektyve paprastai svyruoja tarp 6–8, tačiau klubas yra visuomet atviras naujiems nariams.

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime