Tautinės muzikos skyrius

2021 m. birželio 3 d. – liepos 3 d.

KERAMIKOS AKUSTINĖ INSTALIACIJA „ŽEMĖ“

„Ką aš padariau? Išlupau iš Tavęs po akmenėlį, sutryniau ir iškepiau iki duslaus skambesio. Įgarsinau tavo patirtį ir sugrūdau ją gerklėn, kad springtum ir gargaliuotum. Tiek to susitarimo. Aš tave sugadinau ir negaliu pataisyti.“

 

Birželio 3 dieną Tautinės muzikos skyriuje atveriama Jurgitos Parnarauskienės darbų paroda – keramikos akustinė instaliacija „Žemė“. Parodos autorė Jurgita Parnarauskienė – keramikė ir pedagogė, Vilniaus dailės akademijos magistrantė, dirbanti dailės mokytoja Klaipėdos „Vaivorykštės tako“ gimnazijoje.

 

Apmąstydama pandemijos laikotarpį, autorė savo darbu kelia vartotojiškos visuomenės klausimus: ar eiti senuoju keliu ir ekonomiką skatinti didinant vartojimą, ar rinktis naują, tausojantį ir tvarų, draugišką aplinkai ir kūrinijai? Didžiulė visuomenės dalis mano, kad tai permainų laikas. Klimato krizė nebekelia užduoties išsaugoti gamtą ir gyvūniją – tai žmogaus išlikimo klausimas.

 

Ekologinis menas yra jautrus visų gyvų padarų gyvybinei veiklai ir tarpusavio santykiams. Jis peržengia tradicinio meno ribas ir orientuojasi į ekosistemą. Vykstant socialiniams pokyčiams sąmoningai su pagarba užmezgamas tarpusavio ryšys gamtos naudai.

 

Parodoje galėsite išgirsti kompozitorės Ievos Hajos Parnarauskaitės muzikinį kūrinį „Susitartinė“.

 

Parodą rengė – keramikė Jurgita Parnarauskienė (darbo vadovas – doc. Remigijus Sederavičius)

 

Paroda veikia Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriuje (L. Zamenhofo g. 12) nuo birželio 3 d. iki liepos 3 d.

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime