Rotušės skyrius

2022 m. sausio 21 d. – vasario 12 d.

LAIMOS NUMAVIČĖS ATVIRUČIŲ PARODA „LINKĖJIMAI IŠ KAUNO“

2022 m. sausio 21 d. 17.30 val. Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje atidaroma Laimos Numavičės atviručių paroda „Linkėjimai iš Kauno“.

 

Autorė apie parodą:

 

„Žmogaus gyvenimui turi įtakos ne tik prigimtis, bet ir virtinė atsitiktinumų, kurie dažnai atrodo nereikšmingi, tačiau platesniame kontekste įgauna netikėtų išraiškos formų.

 

Vaikystės potyriai, pastūmėję į kūrybinį susitelkimą, į pirmąsias identiteto paieškas skatino plačiau žvelgti ir į supančią aplinką. Domėjimasis savo šalies istorija ir Nepriklausomybe, pirmosios ekskursijos po Kauno miestą, bendravimas su restauratoriais, sukūrė tą nenusakomą kūrybinį susižavėjimą ir įkvėpimą, kurį sukėlė tarpukario Kauno gyvenimas.

 

Dėl XX a. pradžios istorinių įvykių Kaunui teko prisiimti atsakomybę už visą šalį. Ir miestas kantriai, su meile statė ateitį mums visiems. Pirmosios Respublikos metu sukurtas savitas, santūrios elegancijos modernizmo stilius vainikuoja miesto tautiškumo paieškas ir inspiruoja ateities darbams. Tarpukario Kaunas subūręs bei išugdęs iškiliausias Nepriklausomybės laikų asmenybes, padėjęs pamatus modernios Lietuvos savimonei ir dabar yra vienas didžiausių žmogiškųjų išteklių „donorų“ įvairioms valstybės gyvenimo sritims.

 

Daug Lietuvai davęs miestas pamažu braukia užmaršties voratinklius nuo savo lobių, yra iš naujo atrandamas kauniečių bei miesto svečių. Vis dažniau antram gyvenimui atgimsta ne tik Kauno modernizmo pastatai, baldai, bet ir tautinės vertybės.

 

Tarpukario Kauno veidas, išaustas iš to meto tautos svajonių, sapnų ir vilčių, „nugulė“ mano sukurtose vektorinės grafikos atvirutėse. Čia Kaunas toks, kokį aš jį matau – istorinis pasididžiavimas, persipynęs su dabartiniais potyriais ir jausmais.“

 

Paroda veiks Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15) 2022 m. sausio 21 d. – vasario 12 d. Parodos lankymas – su muziejaus bilietu.

 

Parodos atidarymo renginys nemokamas. Renginys organizuojamas laikantis visų galiojančių saugumo reikalavimų. Jame galės dalyvauti asmenys, pateikę Galimybių pasą ar kitą galiojantį dokumentą, įrodantį vakcinacijos, persirgimo ar atlikto tyrimo neigiamo rezultato faktą. Dalyvių registracija bus vykdoma renginio vietoje.

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime