Tautinės muzikos skyrius

Lapkričio 27 d. – gruodžio 29 d.

Linkėjimai Lietuvai

Kad Lietuva būtų laisva!“ – virpančiais pirštais bando rašyti 101 metų Ona, tačiau jie nebeklauso kaip anksčiau. Padėti mamai atskuba dukra ir dvi rankos baltame lape išvedžioja stebuklingą sakinį.

 

Tai Onos linkėjimas savo gimtajai žemei, iš kurios sovietmečiu ji buvo išplėšta į pragaištingą tremtį. Sibiras pražudė jos pirmąją dukrelę, nesulaukusią nė penkerių.

 

Viską Lietuva jau turi“, – įsitikinęs 105 metų Jonas, menantis net okupaciją Pirmojo pasaulinio karo metais. Nedyla vaikystės prisiminimai, kaip vokiečiai buvo užėmę jų namus ir kartą vakarienei išsivirė jų katiną.

 

Ona ir Jonas – du iš dvidešimties šimtamečių, kurių portretai sudaro parodą „Linkėjimai Lietuvai“. Joje įspaustos ne tik tikros šypsenos ir neišmatuojama dvasios stiprybė, laiko patikrinta išmintis, bet ir sunkiai pakeliamas skausmas, geliantis ilgesys paliktų sodybų, išėjusių artimųjų, emigravusių vaikų.

 

„Norėjau, kad tai būtų mano dovana Lietuvos valstybės šimtmečiui, tačiau nuo pat pirmų susitikimų supratau, kad pirmiausia tai dovana man. Kiekvieno sutikto žmogaus istorija – pamokanti, nepakartojama, nepaprasta. Juos fotografuodama ir verkiau, ir juokiausi“, – sako parodos autorė Rūta Urbonaitė-Ambultienė.

 

Šimtamečių iš Kauno regiono portretų paroda „Linkėjimai Lietuvai“ eksponuojama Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriuje (L. Zamenhofo g. 12).

 

Paroda veiks iki 2018 m. gruodžio 29 d.

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime