Rotušės skyrius

Vasario 6 d. – kovo 1 d.

GIEDRĖS RIŠKUTĖS PARODA „METAS TEATRE“

Kauno miesto muziejus kviečia į dailininkės prof. Giedrės Riškutės rengtą parodą „Metas teatre“. Parodoje pristatomi dailininkės kurti XX a. 8-10 deš. Kauno muzikinio teatro spektaklių scenografijos ir kostiumų eskizai.

 

Įtaigios spalvos, jomis išgaunami erdvės pojūčio ir smulkių detalių deriniai, vos menamos švelnios aliuzijos į veiksmo vietą ir laiką – tai ne tik Giedrės Riškutės scenovaizdžių požymiai, bet ir ypatumai, kuriais 9–10 dešimtmečiais pasižymėjo Kauno muzikinio teatro, kuriame Giedrė dirbo dailininke, spektaklių scenografija. Spektaklių paprastai einama žiūrėti, ir tai akivaizdžiai byloja apie dailininko kuriamo vaizdo svarbą.

 

Parodos paveiksluose stebuklinė spektaklio atmosfera atsiskleidžia ne tik vaikams skirtų kūrinių scenovaizdžių ir kostiumų eskizuose, bet ir solidžiuose suaugusiesiems skirtuose veikaluose. Tai lemia ypatingas dailininkės koloristinis skonis, kuriame išryškėja jos gebėjimas kurti veiksmo nuotaiką tiek spalviniais kontrastais, tiek ir subtiliais niuansais, daugiau pusiausvyros kompozicijoms teikiančiais dydžiais, tekstūromis, linijomis.

 

Ši paroda – ne taip jau dažnai pasitaikanti galimybė „pamatyti“ seniai neberodomus Kauno muzikinio teatro spektaklius, o teatro lankytojams – palyginti šiandieninio ir jau istorija tapusio kelių dešimtmečių senumo vaizdų kalbos pokyčius.

 

Parodos kuratorė ir teksto apie parodą autorė – menotyrininkė dr. Dalia Karatajienė

 

Parodą rengė – dailininkė prof. Giedrė Riškutė Kariniauskienė

 

Dalis parodoje eksponuojamų darbų yra Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus nuosavybė.

 

Paroda veiks Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15) nuo vasario 6 d. iki kovo 1 d., atidarymo renginys – vasario 6 d. 17 val. Renginys nemokamas.

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime