Rotušės skyrius

2018 m. gegužės 19 d. – liepos 8 d.

Miestai grybų: Kaunas?!

„Šioj mažoj šaly nepamatysite kalnų. Nedaug sulaukiam ir saulės spindulių. Žiemos šlapios, o pavasaris visuomet užtrunka ateiti. Daugelis žmonių nusprendžia sprukti link Vakarų. Jie išvyksta. Kartais grįžta, bet retai. Jaučiam, kad kažko mums trūksta.

O kas, jei per šį miestą ir jo stotį nutiestume naują jungtį? Paleistume tuntą traukinių į Vakarų Europą. Turim puikią progą į šią vietą įpaišyti kai ką vertingo. Kai ką, kas anksčiau nebuvo bandyta: pastatą iš grybų. Tiesa, gal skamba kiek juokingai, bet grybams mūsų klimatas itin palankus: drėgmė, viena kita vėsesnė vasara – tai viskas, ko jiems reikia, kad visur pridygtų. Jeigu jie čia gali būti laimingi, tai kodėl mums tokiais netapus?“

Architektas Joris Šykovas pristato idėją Kaunui – traukinių stoties rekonstrukciją, kuomet pastato plėtrai ir aplinkinės teritorijos regeneravimui būtų naudojamos eksperimentinės grybų biostruktūros. Traukinių stotis – tai simbolinė vieta, kurioje vyksta nuolatinė kaita, vietinė ir tarptautinė migracija. Ji taip pat ir Europos geležinkelių tinklo dalis, fizine jungtimi apjungianti valstybes. Šis pastatas patyrė galybę transformacijų ir vadovaujantis autocentristiniu urbanistiniu planavimu, buvo atitrauktas nuo miesto centrinės dalies. Jo išvaizda vis dar mena svetimų tautų Lietuvai primestas architektūrines formas. Šio, Kauno miesto muziejuje pristatomo, projekto pagrindinis tikslas – architektūra, kuri įkvepia pasižiūrėti į pastatus kaip į gyvus organizmus. Architektūra, kuri kviečia permąstyti, ką miestui reiškia patogus ir greitas susisiekimas su visa šalimi ir žemynu. Architektūra, kuri kviečia domėtis ir aplankyti Kauną, o galbūt ir jame pasilikti.

Šioje parodoje eksponuojama Kauno geležinkelio stoties ir aplinkinės teritorijos vizija, paremta miesto plėtros analize. Projekte pristatomas teorinis grybienos (micelio) struktūrų pritaikymas Kauno atvejui, sukuriant išskirtinį švara, tvarumu ir architektūrine drąsa paremtą biodiversinės šalies įvaizdį. Parodos metu bus galima stebėti grybo augimo procesą.

Paroda veiks gegužės 19 d. – liepos 8 d., išskyrus pirmadienius Kauno miesto muziejaus Kauno Rotušės skyriuje. 

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime