Tautinės muzikos skyrius

2022 m. sausio 15 d. – 2022 m. kovo 5 d.

„MOTERIS YRA RAGANA“ | URTĖS JASENKOS GRAFIKOS DARBŲ PARODA

Sausio 15 d. 13.00–15.00 val. kviečiame užsukti į Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrių, kur bus eksponuojama Urtės Jasenkos @yaskaart grafikos darbų paroda „Moteris yra Ragana“. Tai šauni proga pamatyti menininkės kūrybą gyvai, susipažinti ir pabendrauti su Urte. Paroda veiks iki kovo 5 d.

 

Pastaraisiais metais dailininkė Urtė Jasenka daug domėjosi baltų mitologija, lietuvių liaudies sakmėmis ir pasakomis. Sukauptos žinios atsispindi menininkės kūryboje. Nauji personažai, temos ir specifinės iliustracijos sukėlė didžiulį žmonių susidomėjimą, susižavėjimą ir dar sykį patvirtino, kaip svarbu atsigręžti į savo tautos šaknis. Vis dėlto mitologija yra pagrindinis šaltinis kultūrai pažinti. Ji atskleidžia, ką mūsų protėviai galvojo apie pasaulį, kaip suvokė praeitį, dabartį ir ateitį, save ir gyvenimą. Lietuviai turi širdyje glūdinčią archetipinę atmintį, kuri pasireiškia ir yra labai juntama net ir kasdieniame gyvenime.

 

Urtė Jasenka savo piešiniuose analizuoja mitinį moters vaizdinį, moteriškumo išraiškas, indoeuropiečių ir krikščionybės laikų nepaliestą baltišką deivės laumės raganos pasaulį, jos kosmologiją, nagrinėja laukinės moters prigimtį, gilinasi į ritualus, prasmių persmelktą buitį, feminizmą lietuvių liaudies mitologijos, sakmių kontekste.

 

Menininkė kviečia kiekvieną moterį ieškoti ir atrasti savo vidinę raganą – laukinę, laisvą, nepriklausomą, gamtos grožio kupiną moterį.

 

Parodos atidaryme galės dalyvauti asmenys, pateikę Galimybių pasą ar kitą galiojantį dokumentą, įrodantį vakcinacijos, persirgimo ar atlikto tyrimo neigiamo rezultato faktą. Parodos atidarymo renginys – nemokamas.

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime