Pilies skyrius

2023 m. birželio 6 d – rugpjūčio 16 d.

Naujas muziejuje: 1 500 metų pincetas

Į muziejų atkeliavęs naujas eksponatas turi nueiti ilgą kelią, kol būna paruošiamas eksponuoti lankytojams. Norėdamas sutrumpinti šį kelią, Kauno pilyje Kauno miesto muziejus periodiškai pristatys naujausius ir įdomiausius gautus eksponatus.

 

Pradėdami naują parodos „Naujas muziejuje“ ciklą, kviečiame susipažinti su 1 500 metų pincetu. Jis  buvo surastas atliekant archeologinius kasinėjimus Lentainių senovės gyvenvietėje, Kauno rajone, ir datuojamas V–VI a. Tai vienas naujausių Kauno miesto muziejaus eksponatų. Pincetas padarytas iš žalvario, o savo forma primena šiomis dienomis naudojamus pincetus.

 

Visą gyvavimo laikotarpį žmonija siekia įvairių technologinių pokyčių, pagerinančių kiekvieno asmens gyvenimo kokybę. Bėgant amžiams buvo tobulinamos įvairių įrankių formos ir medžiagos, iš kurių jie gaminti. Tačiau reikėtų pabrėžti, kad šie pokyčiai palietė toli gražu ne visus mūsų naudojamus įrankius. Kai kurie dėl jų praktiškumo buvo atsparūs pokyčiams tūkstančius metų. Šis pincetas – vienas tokių pavyzdžių.

 

Pamatyti naujausią muziejaus eksponatą nuo birželio 6 d. iki rugpjūčio 16 d. galite Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje (Pilies g. 17), 4-ame aukšte. Parodos lankymas – su muziejaus bilietu.

 

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime