Rotušės skyrius

Balandžio 20 d. – gegužės 22 d.

NAUJAS MUZIEJUJE: BALSUOJAMOJI KORTELĖ

Į muziejų atkeliavęs naujas eksponatas turi nueiti ilgą kelią, kol būna paruošiamas eksponavimui lankytojams. Norėdami sutrumpinti šį kelią, Kauno miesto muziejaus muziejininkai Rotušės skyriuje kas mėnesį pristato naujausią ir įdomiausią muziejaus gautą eksponatą.

 

Pristatome 1931 m. birželio 15 d. rinkimų į Kauno miesto tarybą balsuojamąją kortelę. Ji skirta balsuoti už Lietuvių katalikų sąrašo kandidatą Kazį Baikštį. Pagal tais pačiais metais priimtą Vietos savivaldybės įstatymą, rinkimų dieną į duotą voką su savivaldybės antspaudu jis turėjo įdėti tiek kortelių, kiek tarybos narių buvo renkama: Kaune – 24 (buvo galima įdėti ir mažiau, bet ne daugiau kortelių). Užklijuotą voką rinkėjas atiduodavo komisijos nariui, o šis rinkėjo akyse įmesdavo jį į balsadėžę. Nors į Kauno miesto tarybą buvo išrinkti du Lietuvių katalikų sąrašo kandidatai, Kazys Baikštys nepateko.

 

Pamatyti naująjį muziejaus eksponatą galite Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15) nuo balandžio 20 d. iki gegužės 22 d.

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime