Rotušės skyrius

Rugsėjo 27 d. – spalio 23 d.

Naujas muziejuje: „Dainos“ kino teatro bilietai

Į muziejų atkeliavęs naujas eksponatas turi nueiti ilgą kelią, kol būna paruošiamas eksponavimui lankytojams. Norėdami sutrumpinti šį kelią, Kauno miesto muziejaus muziejininkai Rotušės skyriuje kas mėnesį pristato naujausią ir įdomiausią muziejaus gautą eksponatą.

Šiuo metu vieno eksponato parodoje – „Dainos“ kino teatro bilietai iš XX a. 8-9 deš. Kino teatras „Daina“ kadaise buvo pirmasis modernus kino teatras Žaliakalnyje, atidarytas 1936 m. Savanorių prospekte (tuo metu – Ukmergės plente).

Kino teatre buvo įrengta naujausia „Philips“ aparatūra, unikali oro šildymo ir vėdinimo sistema (virš stogo buvo įrengtas ventiliatorius, sujungtas su šildymo aparatu). Tai buvo trečias pagal dydį teatras Kaune, talpinęs 614 žiūrovų: 404 vietos parteryje, 42 ložėse ir 168 balkone. Kino filmai čia buvo demonstruojami iki pat sovietmečio pabaigos ir pirmaisiais nepriklausomybės metais. Deja, vėliau jis prarado savo paskirtį.

Naujas muziejaus eksponatas – nereikalingais tapę bilietai iš sovietinių laikų – primena ir liūdną „Dainos“ bei kitų prieškario Kauno kino teatrų likimą.

Pamatyti kino teatro „Daina“ bilietus galite iki spalio 23 d. Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15), 2 aukšte.

Susijusios parodos