Pilies skyrius

2023 m. rugpjūčio 17 d. – spalio 25 d.

Naujas muziejuje: mokykliniai skudučiai

Į muziejų atkeliavę nauji eksponatai turi nueiti ilgą kelią, kol būna paruošiami eksponuoti lankytojams. Norėdami sutrumpinti šį kelią, Pilies skyriuje periodiškai pristatysime naujausius ir įdomiausius gautus eksponatus.

 

Šį kartą kviečiame susipažinti su mokykliniais skudučiais. XX a. 9-ojo dešimtmečio pradžioje Eduardas Balčytis parengė muzikos pamokų programą vidurinėms mokykloms, kurioje buvo įtrauktas ir skudučiavimas. Tačiau mokyklos skudučių neturėjo. Vienas pirmųjų skudučius joms ėmė gaminti kooperatyvas nr. 3 Šiauliuose, kuriam vadovavo Kazimieras Alminas. Skudučiai būdavo gaminami iš plastiko vamzdelių ir sujungiami medine kaladėle. Toks trijų skudučių junginys tekdavo vienam mokiniui. Šiais skudučiais būdavo grojama ir Kauno mokyklose. Plastikinius pūsti lengviau negu medinius, jų garsas švelnus, o kadangi kūriniai vadovėlyje būdavo nesudėtingi, vaikams skudučiuoti buvo lengva ir smagu.

 

Skudučiai mokykloms gaminti 1981–1989 m. Kooperatyvas gamino geltonos, žalios ir raudonos spalvų skudučius, tačiau Kauno „Dailės“ kombinato komisija vieną spalvą liepė išimti, kad neprimintų lietuviškos Trispalvės.

 

Mokyklinių skudučių rinkinį muziejui dovanojo jų gamintojas, visuomenės veikėjas, poetas, disidentas, vienas iš Sąjūdžio organizatorių K. Alminas.

 

Pamatyti naujausią muziejaus eksponatą nuo rugpjūčio 17 d. iki spalio 25 d. galite Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje (Pilies g. 17), 4-ame aukšte. Parodos lankymas – su muziejaus bilietu.

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime