Rotušės skyrius

Kovo 14 d. – balandžio 10 d.

Naujas muziejuje: spektaklio „Eglė Žalčių karalienė“ lėlės

Į muziejų atkeliavęs naujas eksponatas turi nueiti ilgą kelią, kol būna paruošiamas eksponavimui lankytojams. Norėdami sutrumpinti šį kelią, Kauno miesto muziejaus muziejininkai Rotušės skyriuje kas mėnesį pristato naujausią ir įdomiausią muziejaus gautą eksponatą.

Šį kartą parodoje – Kauno valstybinio lėlių teatro 1968 m. spektaklio „Eglė Žalčių karalienė“ lėlės.

Šis legendinis Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklis 1968 m. Antrajame Pabaltijo lėlininkų festivalyje Rygoje (Latvija) apdovanotas kaip geriausias nacionalinis spektaklis. Jis taip pat pirmą kartą atstovavo profesionalų Lietuvos lėlių teatrą tarptautiniame festivalyje Peče (Vengrijoje).

Spektaklio režisierius – Stasys Ratkevičius, dailininkas – Vitalijus Mazūras, kompozitorius – Eduardas Balsys.

Premjeriniame spektaklyje vaidino aktoriai: Eglė – Regina Čeponienė, Motina – Valerija Ratkevičienė, Tėvas – Ignas Balčiūnas, Seserys – Ramutė Kabelkaitė, Marija Dailidienė, Elena Čivienė, Ada Ignatavičienė, Broliai – Vytautas Sodaitis, Rimantas Jurkša, Albinas Stankevičius, Žilvinas – Algimantas Stankevičius, Piršlys – Algis Lukoševičius, Ąžuolas – Olita Dautartaitė, Uosis – Elena Žekienė, Beržas – Ada Ignatavičienė, Drebulė – Irena Stankevičienė.

Lėles muziejui padovanojo Kauno valstybinis lėlių teatras. Paroda yra Kauno miesto kamerinio teatro pirmą kartą organizuojamos Teatro savaitės, skirtos Tarptautinei teatro dienai, programos dalis.

Pamatyti naujuosius muziejaus eksponatus galite Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15) nuo kovo 14 iki balandžio 10 d.

Susijusios parodos