Pilies skyrius

2024 m. sausio 4 d. – kovo 20 d.

Naujas muziejuje: taksi automobilio ratlankio gaubtas

Į muziejų atkeliavę nauji eksponatai turi nueiti ilgą kelią, kol būna paruošiami eksponuoti lankytojams. Norėdami sutrumpinti šį kelią, Pilies skyriuje periodiškai pristatome naujausius ir įdomiausius gautus eksponatus. 

 

Šį kartą kviečiame susipažinti su Kauno viešojo transporto istoriją pasakojančiu eksponatu – „Volga GAZ-24“ taksi automobilio ratlankio gaubtu. Kauno gatvėmis riedėjusius „Volga GAZ-24“ tipo automobilius pradėta gaminti 1968 m. Šio modelio taksi automobiliai buvo dažomi geltona spalva, ant priekinių keleivio bei vairuotojo durelių būdavo taksi logotipas su juodos spalvos „T“ raide. Tokį patį logotipą įspausdavo ir į ratlankio gaubtus. Taip pat ant jų kaldavo identifikacijos numerius – tam, kad taksi automobilių ratlankiai nebūtų vagiami ir naudojami asmeniniams automobiliams. 

 

Eksponatas atsitiktinai rastas viename iš Kauno miesto muziejaus skyrių – Juozo Gruodžio namo palėpėje. Prabėgus keletui metų po naujos ekspozicijos atidarymo, vienoje iš erdvių už sieninių stendų išryškėjo nežinomų durelių kontūras. Nuėmus vieną iš ekspozicinių stendų už durelių rasta palėpė, kurioje tarp kitų daiktų buvo ir šis ratlankio gaubtas. Kadangi „Volga GAZ-24“ taksi automobilius imta gaminti gerokai po J. Gruodžio mirties, su šiuo automobilių entuziastu jis nesusijęs. 

 

Dėkojame kolegoms iš Automuziejaus Vilniuje ir klubo „Retromobile“ nariams už pagalbą identifikuojant radinį! 

 

Pamatyti naujausią muziejaus eksponatą nuosausio 4 d. iki kovo 20 d. galite Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje (Pilies g. 17), 4-ame aukšte. 

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime