Rotušės skyrius

Vasario 27 d. – rugpjūčio 30 d.

PARODA „NAUJASIS BETONO MIESTAS. NUO KAUNO IKI TOKIJO“

Kauno miesto muziejus pratęsia menininkės Gerdos Liudvinavičiūtės-CELSIUS 273 darbų parodos „Naujasis betono miestas. Nuo Kauno iki Tokijo“ eksponavimą ir kviečia apsilankyti.

Ką bendra turi Kauno tarpukario modernizmo ir Japonijos metabolizmo architektūra? Kiek įtakos istoriniame kontekste gali palikti karas, kuriant ateities miesto identitetą? Du pasauliniai karai, dvi kolekcijos, jungiančios iš pirmo žvilgsnio labai skirtingus ir tolimus miestus, prabyla ta pačia laisvės troškimo ir naujų idėjų kalba.

Kaunas po Pirmojo pasaulinio karo išgyveno laisvės pojūtį, jautėsi ryški patriotiškumo dvasia, kuri persikėlė į architektūrinį kontekstą tautiniais simboliais. Tuo tarpu Tokijuje po Antrojo pasaulinio karo gimė metabolizmo judėjimas, kuris skatino dialogą tarp žmogaus ir miesto, kvietė kurti erdvę nuolat kintantiems visuomenės poreikiams.

Dvi istoriškai ir kultūriškai skirtingos visuomenės. Du laikotarpiai ir karas, keičiantis mus visus. Verčiantis pamiršti ir kurti naują, geresnį pasaulį. Tai dvi betono juvelyrikos kolekcijos, įkvėptos XX a. architektūros srovių. Jose susijungia emocinė visuomenės atmintis ir siekis įprasminti žmogiškumą architektūrinėse detalėse, kuriančiose naująjį betoninį miestą.

Parodos rengėja – menininkė Gerda Liudvinavičiūtė-CELSIUS 273

Forma: betono juvelyrika

Paroda veiks Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15) iki rugpjūčio 30 d.

Parodos lankymas nemokamas.

Susijusios parodos