Tautinės muzikos skyrius

2022 m. kovo 3 d. – balandžio 30 d.

PARODA „BŪTIS PROMOČIUTĖS KAMBARYJE“

Kauno miesto muziejus ir VDU Menų fakultetas kviečia į Meno kuratorystės absolventės Mildos Gineikaitės kuruojamą eksperimentinę fotografijų parodą „Būtis promočiutės kambaryje“.

 

Parodoje dalyvauja jaunosios kartos menininkės Gintarė Žaltauskaitė, Miglė Žilinskaitė, Airinga Česaitytė. Analoginių ir skaitmeninių fotografijų parodoje pristatomas tarpukario Kauno interjero modernistinis dizainas pavyzdžiu imant „promočiutės kambarį“, kuriame beveik niekas nepasikeitę nuo tarpukario iki šių dienų, ir taip sujungiant praeitį su dabartimi, o erdvę su laiku.

 

Nemaža dalis gyvenimo praleidžiama artimoje aplinkoje – kambaryje. Būtis kambaryje gali byloti apie užsidarymą, suvaržymą arba kaip tik raginti atsigręžti į lėtesnį gyvenimo ritmą ar pomėgius. 2022-aisiais, Kaunui tapus Europos kultūros sostine, aktualu dar kartą pažvelgti į kultūros paveldą, į tarpukario modernizmo stilių, į žmogui artimą erdvę – kambarį, jo interjerą, dizainą ir savitą erdvės įsibūtinimą.

 

Kaunui tapus Lietuvos laikinąja sostine, buvo kuriama lietuviška kultūra ir puoselėtos kultūros vertybės. Miestas modernėjo, formavosi vietos dvasia, atsispindinti architektūroje ir turėjusi įtakos namų interjerui. Tuo laiku būdingos funkcionalios ir geometrinės formos kuriamos derinant ir tautinį stilių. Atsigręždami į tarpukario interjerą jaučiame praeities, dabarties ir ateities jungtį, kurioje paveldo išsaugojimas vaidina svarbų vaidmenį ir apima praeities ir dabarties erdvę ir laiką. Tarpukario modernizmo kambario dabartis matoma kompozitoriaus Gedimino Zujaus namuose Šančiuose, kuriuose ir sukurtos parodos fotografijos, derinant analoginės ir skaitmeninės fotografijos procesus. Čia gausiai išsaugotos šio laikotarpio detalės šiandien atskleidžia tarpukarinę namų dvasią, savitą stilių ir branginamą atmintį, kurią saugo ir nuo tarpukario išlikęs ąžuolas, pradedantis parodos pasakojimą.

 

Paroda parengta bendradarbiaujant su „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ir „Unikalus paveldas“.

 

Paroda veiks Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriuje (L. Zamenhofo g. 12) iki balandžio 30 d. Parodos lankymas – su muziejaus bilietu.

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime