Kauno miesto muziejus

2022 m. lapkričio 15 d. – gruodžio 27 d.

PARODA „KAUNO UŽKULISIAI“

2022 m. lapkričio 15 d. Kauno pilyje atidaryta Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus keramikos sekcijos paroda „Kauno užkulisiai“, skirta Kauno miestui ir kultūros sostinės metams paminėti. Keramikos sekcija – viena skaitlingiausių LDS Kauno skyriuje – savo kūryba nori pagerbti miestą, kuriame gimė ir augo talentingiausia keramikų bei jos pradininkų karta Lietuvoje.

 

Parodos tema pasirinkta siekiant išgryninti ir atskleisti nematomas, nereikšmingas ar pamirštas miesto vietas. Tai meninis projektas-paroda, leidžianti parodos dalyviui savo kūriniuose išgryninti ir perteikti Kauno miesto gyventojui ar svečiui neatrastas, užmirštas istorijas, kampelius, miesto plyšius. Miesto istoriją ir tikrąjį veidą formuoja ne tik išgražinta, sceninė, apšviestoji miesto pusė. Šešėlyje likusi mūsų kultūros ir kasdienos dalis taip pat formuoja gyvą ir besikeičiantį miesto paveikslą. Parodoje pristatomi Aldonos Keturakienės, Eglės Česonytės, Dainos Daukšienės, Brigitos Pranckevičiūtės, Nomedos Jakūnienės, Živilės Bardzilauskaitės Bergins, Kristinos Alšauskienės, Neringos Arulienės, Laimos Mačiulaitytės, Virginijos Laužadienės, Rasos Vaičiulytės, Virginijos Užusenytės, Dainos Vanagaitės ir Irmanto Kazlausko kūriniai.

 

Autoriai parodoje atskleidžia inspiracinius Kauno miesto užkulisius, asmeninius atradimus, tekstus – užmirštas ar dar neatrastas istorijas, kuriomis remiantis yra sukurtas eksponuojamas meno kūrinys.

 

Parodoje pristatomi iš keramikos, porceliano ir akmens masės sukurti autoriniai darbai.

 

Parodą rengia Kauno miesto muziejus ir Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus keramikos sekcija.

 

Parodos kuratorės: LDS KS keramikos sekcijos vadovė Kristina Ancutaitė ir keramikė Eglė Česonytė-Straigienė.

 

Paroda Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje (Pilies g. 17) veiks iki 2022 m. gruodžio 27 d. Skyrius dirba antradieniais–penktadieniais 10.00–18.00 val., šeštadieniais 10.00–17.00 val.

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime