Rotušės skyrius

2021 m. liepos 7 d. – rugpjūčio 30 d.

PARODA „LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFIJA 2020”

Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje atveriama jau devynioliktojo konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ finalininkų paroda. 2020 metais net 123 fotografai iš visos Lietuvos konkursui pateikė daugiau kaip 3700 nuotraukų.

 

Konkursui pateiktas fotografijas vertino kompetentinga tarptautinė komisija, kurios nariais buvo profesionalūs fotografai: Stefano Schirato (Italija), Sergey Maksimyšin (Rusija), Artūras Morozovas (Lietuva); žurnalo „Moteris“ vyr. redaktorė Ieva Rekštytė-Matuliauskė bei Jaunojo kūrėjo premijos laureatė, režisierė Aistė Žegulytė. Komisija ypatingai džiaugėsi įdomių ir netikėtų kadrų gausa „Portreto“, „Kultūros ir pramogų“ bei „Kariuomenės“ kategorijose. Įspūdį paliko fotopasakojimų ir reportažų įvairovė, pamažu auganti serijų meninė bei naratyvo dėliojimo kokybė. Tradiciškai iš visų į metraštį ir parodą patekusių nuotraukų kolegos patys išrinko jiems labiausiai patikusį kadrą, kurio autoriui atitenka „Kolegų prizas“.

 

Kasmet fiksuodami ne tik svarbiausius įvykius, o ir žmonių veidus, miestus, gamtą – per beveik du dešimtmečius įamžinome mūsų visų mąstymo ir matymo kaitą, politinę, kultūrinę ir ekonominę šalies raidą. Išleisdami devynioliktąjį metraštį organizatoriai tiki, kad savo fotografijomis prisideda prie autentiško Lietuvos istorijos įamžinimo.

 

Šiemet VšĮ Lietuvos spaudos fotografų klubas, rengęs nacionalinį konkursą nuo 2002 metų, konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ organizavimo įgaliojimus perduoda Lietuvos žurnalistų sąjungai ir jos Spaudos fotografų skyriui bei Nacionalinei žurnalistų kūrėjų asociacijai. Šių metų konkursas įvyko dar bendradarbiaujant visoms trims organizacijoms.

 

Paroda veiks nuo liepos 7 d. iki rugpjūčio 30 d. Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15).

Įėjimas – su muziejaus bilietu.

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime