Rotušės skyrius

2021 m. lapkričio 16 d. – gruodžio 4 d.

PARODA „LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFIJA 2021“

Šiemet Lietuvos žiniasklaidos fotografų bendruomenė švenčia konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ dvidešimtmetį. Parodoje „Lietuvos spaudos fotografija 2021“ – nacionalinio konkurso finalininkų darbai, kuriuose savaip atsiskleidžia 2020-ieji su visais savo sunkumais ir džiaugsmais.

 

Nors praėjusiais metais nemažą mūsų gyvenimo dalį surakino pandemija, konkurse dalyvavo per 110 šalies fotografų, kurie pateikė arti 3200 nuotraukų. Fotografijas vertino tarptautinė konkurso komisija, kurios nariais šiemet tapo profesionalūs spaudos fotografai Tatsiana Tkačova (Baltarusija), Dragan Kujundzic (Serbija), Zenonas Nekrošius (Lietuva), grafikė, fotomenininkė Daiva Kairevičiūtė ir ilgametis Lietuvos spaudos fotografų klubo vadovas, kultūros prodiuseris Jonas Staselis. Savo komentaruose konkurso komisijos nariai ne kartą pabrėžė aukštą Lietuvos žiniasklaidos fotografų profesionalumą, gebėjimą nukelti žiūrovą į įvykio vietą, mokėjimą atskleisti žmonių išgyvenimus ir jausmus, gamtoje vykstančius procesus, politinio gyvenimo subtilybes vienu kadru ar ištisu reportažu.

 

Konkursas „Lietuvos spaudos fotografija“ tiesiogiai prisideda prie lietuviškos humanistinės fotografijos tradicijos tęstinumo. Jau dvidešimt metų jis kviečia šalies fotografus skirti daugiau dėmesio įvykių dalyviams ir stebėtojams, geriau suprasti, perteikti jų išgyvenimus, ieškoti savito pažiūrio atsakingai vizualiai informuojant visuomenę apie reikšmingus įvykius ir gyvenimą mūsų šalyje bei pasaulyje. Šiemet tarp tradicinės konkurso kategorijos „Portretas“ darbų gausu emociškai stiprių, giliai paliečiančių kadrų, kurie lieka su žiūrovu ilgam. Kategorijoje „Kultūra ir pramogos“ pateikiamos nuotraukos rodo, kaip mokame džiaugtis paprastais dalykais, o „Kariuomenė“ kaip visuomet iškart perkelia į retai iš arti matomą įvairų ir nelengvą Lietuvos karių pasaulį.

 

Nacionalinį fotografijos konkursą „Lietuvos spaudos fotografija“ nuo 2002 m. rengė VšĮ „Lietuvos spaudos fotografų klubas“. 2020 metais konkurso organizavimo įgaliojimai perduoti Lietuvos žurnalistų sąjungai, Nacionalinei žurnalistų kūrėjų asociacijai.

 

Parodos pristatymo renginys vyks Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15) lapkričio 18 d. 18 val. Renginys nemokamas. Renginyje galės dalyvauti asmenys, pateikę Galimybių pasą ar kitą galiojantį dokumentą, įrodantį vakcinacijos, persirgimo ar atlikto tyrimo neigiamo rezultato faktą.

 

Paroda veiks nuo 2021 m. lapkričio 16 d. iki gruodžio 4 d. Parodos lankymas – su muziejaus bilietu.

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime