Pilies skyrius

2023 m. vasario 15 d. – balandžio 29 d.

S. Lukošiaus fotografijų paroda „Nemiestiškas miestas“

Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje atidaroma fotografo Stanislovo Lukošiaus (1906–1997) istorinių fotografijų paroda, skirta pristatyti Kauno miesto muziejaus fonduose saugomas fotografijas. Nestandartinėse nuotraukose įamžinti senieji žmonių trobesiai bei kasdienybės momentai, kurie nebyliai įsipina tarp sparčiai augančios miesto architektūros. S. Lukošius meistriškai užfiksavo miesto skverbimąsi į „kaimišką“ žmogaus gyvenimą.  Įamžintos akimirkos atskleidžia itin ryškų kontrastą tarp seno ir naujo. Šioje parodoje bus galima pamatyti ne tik „Brazilkos“ fragmentus, pažįstamas Kauno gatves, bet ir naminius gyvulius besiganančius statybų fone.

 

Stanislovas Lukošius gimė 1906 m. Šarkalnės kaime, Žemaitijoje, tautiškoje šeimoje. 1926 m. išvyko studijuoti į Kauną, kur susiformavo kaip asmenybė ir profesionalus fotografas. Tapo liudininku, įamžinusiu miesto transformaciją nevengdamas fiksuoti ir tradicinės statybos namus.

 

Paroda veiks Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje (Pilies g. 17) nuo 2023 m. vasario 15 d. iki balandžio 29 d. Parodos lankymas – su muziejaus bilietu.

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime