Tautinės muzikos skyrius

Rugsėjo 25 d. – spalio 31 d.

SAULĖS DAMAŠEVIČIENĖS PARODA „VARIS, SKAMBANTIS SUTARTINIŲ RITMU“

„Gimiau ir augau Kaune, gamtą ir žmones mylinčioje šeimoje. 1984–1988 m. mokiausi S. Žuko taikomosios dailės technikume, kur įgijau rūbų modeliuotojo specialybę. Dirbau, auginau vaikus, o jiems užaugus, nusprendžiau išbandyti save ir įstojau į Kauno taikomosios dailės mokyklą, kur 2017 m. įgijau dailiųjų metalo dirbinių gamintojo specialybę.

 

Nesu profesionali kūrėja, bet kūryba – neatsiejama mano gyvenimo dalis. Išdrįsau pasidalinti su jumis tuo, ką darau. Tai mano pirmoji paroda.

 

Kodėl tokia tema? Gal todėl, kad man svarbios mano ir mano tautos šaknys. Liaudies dainų melodijos ir jų struktūros šimtmečius išliko lietuvių sąmonėje. Jos persipynusios su ornamentais, ženklais ir spalvomis, kurias matome liaudies audinių, juostų raštuose ar baldų puošyboje. Mano kalinėtos varinės segės gimė įkvėptos liaudies dainų melodijų ir tekstų. Tęsiu šią temą, jungdama atskirus elementus į grupines kompozicijas. Tai nėra senojo liaudies meno pavyzdžiai ar kopijos, o tik to meno atspindžiai ir atgarsiai, asmeninės mano refleksijos, po taškelį nutūpusios ant vario ir jį prakalbinusios.“

 

Parodos autorė Saulė Damaševičienė

 

Paroda veiks Tautinės muzikos skyriuje (L. Zamenhofo g. 12) nuo rugsėjo 25 d. iki spalio 31 d.

 

Parodos atidarymas vyks rugsėjo 25 d. 17 val. Renginyje dalyvaus ansamblis „Saulėlio“.

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime