Rotušės skyrius

Spalio 4 d. – balandžio 1 d.

Tarpukario Lietuvos fotografų – M. Levi ir S. Bajer – palikimas

Parodoje pristatomos dviejų tarpukario Lietuvos fotografų – Maušos Levio (1886–1941) ir Simono Bajero (1893–1942) – fotografijos, iliustruojančios 1918–1940 metų gyvenimą Lietuvoje.

 

Iškart po Pirmojo pasaulinio karo Kaune dirbo vos keli fotografai, o 1918 m. prie jų prisijungė ir fotografas Simonas Bajeras, fotografijos studiją atidaręs Laisvės alėjoje 57. S. Bajeras buvo ne tik fotografas, bet ir fotokorespondentas, vienas to meto Lietuvos fotografų bendros veiklos iniciatorių ir organizatorių. 1926 m. kovo 13 d. Kauno komercinių fotoateljė savininkai įkūrė pirmąją šalyje fotografus vienijančią organizaciją – Lietuvos fotografų profesionalų draugiją. Į suvažiavimą, vykusį S. Bajero fotodirbtuvėje Kaune, suvažiavo apie 50 fotografų. S. Bajeras buvo išrinktas į šios draugijos valdybą. Organizacija rūpinosi Lietuvos fotografų interesais, sprendė jų problemas, siekė šalyje plėtoti fotografiją.

 

Apie 1918 m. Ukmergėje S. Bajeras kartu su M. Leviu atidarė fotografijos studiją „Baer ir Levi“. Nuo 1923 m. M. Levis tapo vieninteliu studijos „Baer ir Levi“ savininku, ateljė pakeitė pavadinimą į „M. Levi“ ateljė. Ji specializavosi portretų, vinječių, grupinės fotografijos srityje ir buvo viena iš svarbiausių ir populiariausių Ukmergės fotoateljė.

 

Parodą parengė Faina Borovsky ir Ukmergės kraštotyros muziejus.

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime