Tautinės muzikos skyrius

2022 m. gruodžio 10 d. – 2023 m. gruodžio 10 d.

Tradicinio ukrainiečių gyvenimo paroda „Per amžius nešu savo istoriją..“

PARODA LANKOMA TIK UKRAINIEČIŲ BENRUOMENĖS RENGINIŲ METU.

 

Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus salėje-palėpėje (L. Zamenhofo g. 4) veikia tradicinio ukrainiečių gyvenimo muziejus „Per amžius nešu savo istoriją…“. Tai muziejus, sukurtas ukrainiečių, kurie dėl vienų ar kitų aplinkybių, šiuo metu gyvena Kaune (Lietuvoje), bet ne savo gimtojoje Ukrainoje.

 

Šio projektas tikslas – papasakoti apie ypatingai seną ir turtingą Ukrainos istoriją, pristatyti neįkainojamus istorinius eksponatus, tradicinius ukrainietiškus drabužius ir namų apyvokos reikmenis. Taip pat, tai yra erdvė ukrainiečių bendruomenei susiburti.

 

Tradicinio ukrainiečių gyvenimo muziejų sukūrė ukrainiečiai, kilę iš skirtingų Ukrainos vietų. Taigi, čia galite rasti unikalų siuvinėjimą (vyshyvanka) iš Haličo, Bukovinos ir Slobožanščino; ceremonialinius rankšluosčius (rushnyk) iš vaizdingo Černigovo regiono; keramiką iš Podilijos  regiono; raižytus šaukštus iš Polisijos ir kt. Šiuos eksponatus surinko didelis būrys žmonių: ukrainiečių diaspora Kaune, savanoriai, mokytojai, karinininkai ir kiti rūpestingi ukrainiečiai iš įvairių Ukrainos vietų. Įdomu, kad eksponatas „Patrioto lopšys“ keliavo daugiau nei 2000 kilometrų, o keramika atgabenta kertant trijų valstybių sienas. Prie reikšmingos Ukrainos kultūros sklaidos prisidėjo Ukrainos knygų leidėjai, kurie drauge surinko ir padovanojo muziejui įvairių knygų.

 

 

„Upę saugo jos krantai,

O žmonių talismanas yra atmintis.

Praeitis yra kaip žvaigždžių kalvos,

Ji egzistuoja, nors ir negali jos pamatyti.

Pasaulyje daug ką galima prarasti…

Didžiausias praradimas yra – kartų atminties praradimas.

Tai prilygsta egzekucijai,

Praeitis yra neatskiriama, kaip šešėlis…“ (D. Kupynyak)

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime