Rotušės skyrius

Rugsėjo 12 d. – gruodžio 1 d.

VEIDU Į KAUNĄ

Kauno miesto muziejus ir Kauno Antano Martinaičio dailės mokykla pristato mokinių parodą „Veidu į Kauną“. Paroda skirta mokyklos edukacinės ir kūrybinės veiklos šešiasdešimtmečiui paminėti.

 

Konceptualią mokinių darbų parodą daugiausia sudaro piešiniai, skulptūros ir keramikos kūriniai. Parodos kuratorės, mokytojos Elenos Balsiukaitės-Brazdžiūnienės sumanymu čia pristatomi įvairaus amžiaus Kauno A. Martinaičio dailės mokyklos mokinių erdvinės plastikos darbai, atspindintys ne tik mokymo programos uždavinius, bet ir tuos meninius įgūdžius bei gebėjimus, kuriuos vaikai įgijo mokydamiesi.

 

Demonstruojamuose skulptūros ir keramikos darbuose atsiskleidžia mokytojų ir mokinių kūrybinis bendradarbiavimas, moksleivių mąstysenos originalumas. Parodoje matome ir įprastų žmogaus ar gyvūno anatominių sprendimų (nulipdytų galvų, gyvūnėlių figūrėlių), ir modernių erdvinių formų – keramikos plokštelių, instaliacijų, darbų iš metalo bei vielos. Taip suformuota ekspozicija atskleidžia mokinių kūrybiškumą, sukuria meniškai turtingą, originalų parodos vaizdą. Tą patį galima pasakyti ir apie parodoje eksponuojamus piešinius, kuriuose atsispindi patys įvairiausi kūrybiniai sprendimai.

 

Mokinių darbus ir jų pasiekimus tapybos ar grafikos srityse galima pamatyti virtualioje medžiagoje, kuri parodos metu rodoma ekrane. Ši medžiaga papildo pagrindinę ekspoziciją ir atskleidžia, kokios plačios yra dailės mokymosi galimybės ir kaip sėkmingai vaikai yra įvaldę skirtingas technikas – guašą, pastelę, akvarelę, piešimą tušu, flomasteriais, koliažo kūrimą, fotografavimą ir kitus raiškos būdus.

 

Kauno miesto muziejuje mokinių kūrybos parodą pristatanti Kauno A. Martinaičio dailės mokykla turi ypač turtingą kultūrinės atminties istoriją, o pastaraisiais dešimtmečiais mokykloje susiformavo tradicijos rengti įvairius projektus: puošti ne tik mokyklos aplinką, bet ir miesto erdves, rengti žemės meno parodas, įsijungti į Kauno menines akcijas ir kultūrinius renginius.

 

Parodos koncepcija „Veidu į Kauną“ išreiškia paprastą, bet kartu esmingą, svarbią idėją: mokytojas ir dailininkas visuomet yra priekyje, „veidu“ į jauną žmogų, į mokinį. Ir tai Kauno A. Martinaičio dailės mokykloje tęsiasi jau šešiasdešimt metų.

 

Informacija pateikta remiantis menotyrininkės, dr. Raimondos Simanaitienės tekstu. Parodos atidarymo renginys vyks rugsėjo 12 d. 17 val.

 

Parodą rengė – keramikos ir skulptūros mokytojai: Remigijus Sederevičius, Andrius Siderkevičius, mokytoja metodininkė Aida Ragauskienė, vyr. mokytojas Herbertas Manomaitis, parodos kuratorė mokytoja metodininkė Elena Brazdžiūnienė, mokytoja metodininkė Aušra Andziulytė ir mokytoja ekspertė Judita Budriūnaitė.

 

Paroda veiks Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15) nuo rugsėjo 12 iki gruodžio 1 d.

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime