Pilies skyrius

2022 m. rugpjūčio 9 d. – rugsėjo 24 d.

VIRGINIJAUS KAŠINSKO PARODA „ŽVAIGŽDŽIŲ SODAI (KOSMOGONIJOS PAVEIKSLŲ CIKLAS)“

2022 m. rugpjūčio 9 d. 17 val. Kauno pilyje atidaroma dailininko-tapytojo Virginijaus Kašinsko personalinė darbų paroda „Žvaigždžių sodai (Kosmogonijos paveikslų ciklas)“.

 

Parodoje ŽVAIGŽDŽIŲ SODAI žiūrovui pateikiami paveikslai iš sukurto didelio KOSMOGONIJOS paveikslų ciklo, kuris sukurtas lietuvių mitologijos ir prigimtinės kultūros pagrindu. Kosmogoniniai mitai mitologijoje yra esminiai – žmogaus sugrįžimo amžinybėn priemonė. Lietuvių mitologijoje būdingas dangaus kūnų kultas. Viena iš pagrindinių garbinimo objektų buvo Saulė ir Mėnulis, Aušrinė bei Vakarinė žvaigždės, Saulė-motinėlė, Mėnulis- tėvulis ir jis laikomas Saulės vyru, nakties viešpačiu, serginčiu laiką.

 

Kūrinių autorius tapytojas Virginijus Kašinskas – Lietuvos dailininkų sąjungos narys, respublikinių ir tarptautinių tapybos parodų Lietuvoje ir užsienyje dalyvis. Nuo 1987 m. surengęs 98 personalines tapybos, piešinių ir fotografijų parodas Lietuvoje ir užsienyje. Jo kūrinių turi įsigiję Lietuvos muziejai, užsienio ir Lietuvos privatūs dailės gerbėjai. Daug sukurtų paveikslų Lietuvoje eksponuojami pastoviose visuomenei matomose viešose erdvėse.

 

Paroda veiks Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje (Pilies g. 17, Kaunas) iki 2022 m. rugsėjo 24 d.

 

Parodą rengia Kauno miesto muziejus ir dailininkas-tapytojas Virginijus Kašinskas.

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime