Rotušės skyrius

Gruodžio 13 d. – sausio 31 d.

VLADISLOVAS STAREVIČIUS – ANIMACIJOS PIONIERIUS

Parodoje kviečiame pažvelgti į Vladislovo Starevičiaus, muziejininko, entomologijos fanato ir lėlinės animacijos pradininko, gyvenimo ir kūrybos istoriją. Ji, nusitęsusi per kelias valstybes, ir pati primena įtraukiantį, mįslių pilną kino filmą. Įvairios vardo rašymo formos ir dažnai pasitaikančios klaidingos biografijų nuotrupos intriguoja ir skatina su Starevičiumi susipažinti kiek atidžiau.

 

Gimęs Maskvoje vaikystę jis praleido Kaune, pas savo senelę. Čia išaugo ir visą gyvenimą jį lydėjęs susidomėjimas vabzdžių pasauliu bei fotografija, o vėliau ir kinu. Pasitelkdamas drąsius kino kūrimo sprendimus, neįprastas metodikas istorijai pasakoti jis sukūrė tai, be ko dabar neįsivaizduojamas kinas – stop kadro techniką bei lėlinę animaciją. Ir visa tai įvyko Kaune, tiksliau, Kauno miesto muziejuje! Pirmuosius filmus šis kino išradėjas sukūrė dirbdamas jo, tuo metu vadinto „Kauno miesto moksliškai-pramoniniu muziejumi“, Gamtos skyriuje.

 

Parodoje „Vladislovas Starevičius – animacijos pionierius“ turime galimybę susipažinti su jo kurtomis ir filmuose naudotomis fotografijomis, piešiniais ir tapybos darbais bei kino filmų kadrais.

 

Paroda veikia Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15) iki sausio 31 d.

 

Projektas finansuotas iš Lenkijos Respublikos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos ilgametės programos NEPRIKLAUSOMA 2017–2022 lėšų bei iš Adomo Mickevičiaus Instituto programos „Kultūros platforma“ lėšų.

 

Kuratorius – Krzysztof Stanislawski

 

Parodos rengėjas

 

Pagrindinis rėmėjas:

 

Parodos partneriai:

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime