Tautinės muzikos skyrius

2022 m. rugpjūčio 10 d. – rugsėjo 10 d.

Živilės Bardzilauskaitės-Bergins ir Jurio Bergins paroda „Aukštyn-žemyn“

Rugpjūčio 10 d. 17.00 val. Tautinės muzikos skyriuje atveriama Živilės Bardzilauskaitės-Bergins tapybos ir kaulinio porceliano objektų (Lietuva) ir Jurio Bergins’o skulptūrinės plastikos iš kaulinio porceliano (Latvija) paroda. Kūrėjai parodą pavadino „Aukštyn-žemyn“.

 

J. Bergins ištikimas savam, jau gerai atpažįstamam meniniam braižui, prie jo kūrinių visada reikia ilgėliau stabtelėti norint atkoduoti ženklus, simbolius, archeologinius faktus, kurie pasižymi sociopolitiniu ir istoriniu turiniu. Kūriniuose dažnai susimaišo akivaizdžios istorinės ir dviprasmiškos kultūrinės bei asmeninės nuorodos. Dailininko stiprus, atpažįstamas stilius, pasižymintis vienodai stipriomis formomis ir grafiniu jautrumu, išskiria jį iš kitų keramikų tarpo.

 

Žinoma menininkė Živilė Bardzilauskaitė-Bergins šįkart kviečia pasivaikščioti po tapybos pasaulį. Optinio meno stilistikai artimuose kūriniuose juoda spalva piešiamomis linijomis ir geometrinėmis figūromis menininkė kuria įstabius, ryškius paveikslus. „Be keramikos, nebūtų ir tapybos, nes keramika gali būti ne tik labai tapybiška, bet ir grafiška ar skulptūriška. Tai dvi mano pusės, kurios viena kitą papildo, – sako pripažinta keramikė. – Man tapyti yra paprasčiau, nes pradėdama paveikslą jau žinau, koks jis bus. Porceliano viršglazūrinę tapybą pratęsiau drobėse.“ „Visi jos paveikslai turi spalvas ir formas kaip pagrindinius elementus. Į drobę įsiveržia įspūdingos formos, geometrinės ir abstrakčios, susijusios su lyrinio abstrakcionizmo stiliumi, kuris tuo pačiu metu taip pat yra geometrinis. Lyrinis abstrakcionizmas palieka daug erdvės menininkės vaizduotei ir asmeninei visatai.“, – taip Živilės kūrybą apibūdina meno kuratorė Franceska Campanell iš galerijos M.A.D.S. Milane, Italijoje, kur menininkė eksponavo savo kūrybą.

 

Paroda veiks Tautinės muzikos skyriuje (L. Zamenhofo g. 12) 2022 m. rugpjūčio 10 – rugsėjo 10 d.

 

Parodos lankymas – su muziejaus bilietu. Parodos atidarymo renginys – nemokamas.

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime