Rengiamas tęstinys leidinys „Kaunas Stanislovo Lukošiaus žvilgsniu: tarpukario architektūra“

2022 m. Kauno miesto muziejus vykdo projektą „Kaunas Stanislovo Lukošiaus žvilgsniu: tarpukario architektūra“ (vadovė dr. Inga Puidokienė), kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projektui skirta 4200 Eur.

Teminiais Stanislovo Lukošiaus (1906–1997) fotografijų albumais siekiama profesionaliai pristatyti ir populiarinti Kauno miesto muziejuje saugomą gausų jo archyvą. Šis konkretus leidinys skirtas atskleisti reikšmingą Kauno tarpukario architektūros vietą jame, kartu aptariant šios architektūros atsiradimą, išskirtinumą ir būklę sovietiniu laikotarpiu. Iš kitų modernizmo architektūrai skirtų publikacijų šis leidinys išsiskirs tuo, kad jame atsispindės jau praėjusios epochos (XX a. 6–9 deš.) aplinka ir jos specifinės detalės.

Projekto partneriai: KTU Architektūros ir statybos instituto Architektūros ir urbanistikos tyrimų centras, VšĮ Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus bei Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

į viršų