Kauno miesto muziejus

Vasario 20 d., 18.30 val.

Komiksų knygos „Santakos. Nežinomo Kauno istorijos“ pristatymas

Vasario 20 d. Kauno miesto muziejuje pristatomas grafinis Tito Antano Vilkaičio romanas „Santakos. Nežinomo Kauno istorijos“, kurį 2018 m. išleido komiksų kultūrą Lietuvoje populiarinanti leidykla „Kitokia grafika“.

 

Pasitelkdamas grafikos meno išraišką, vilnietis Titas pasakoja mažiau visuomenei žinomas Kaunui svarbių asmenybių istorijas. Įkvėptas Kaune žuvusio JAV karininko Samuelio Harriso gyvenimo vingrybių, menininkas atskleidžia ir Emos Goldman bei Aleksote gimusių, visame pasaulyje garsių mokslininkų brolių Hermano ir Oskaro Minkovskių asmenybes. Komikse, be jau minėtų pasakojimų, galime pamatyti ir paties autoriaus asmeninį ryšį su Kaunu, kai per sau ir skaitytojui užduodamus klausimus atsiveria naujos miesto istorijos perspektyvos.

 

„Gali būti, – sako Titas, – kad rašydamas apie sau artimesnį miestą jausčiausi patogiau, bet šiuo atveju pašaliečio perspektyva man buvo naudinga. Ir, galų gale, traukinio  bilietą į Kauną nusipirkti nesunku, o į 1863-isuosius – neįmanoma“.

 

Kaip Titui sekėsi kurti grafinį pasakojimą, ką naujo jis atrado tai darydamas ir, ar komiksas pranašesnis už kitus susipažinimo su miestu bei jo istorija būdus, galėsime klausti ir diskutuoti knygos pristatymo metu.

 

Diskusijoje dalyvaus:

Knygos autorius, grafikas Titas Antanas Vilkaitis

VDU Istorijos katedros lektorė dr. Laima Bucevičiūtė

Diskusiją moderuos architektas Andrius Ropolas

 

Renginys vyks vasario 20 d., 18.30 val. Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus Palėpės salėje (L. Zamenhofo g. 4). Įėjimas nemokamas.

Daugiau renginių

12
14
SUTARTINIŲ VAKARĖLIS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS
12
19
TAU PASKAITA „PETRAS KORSAKAS: LIETUVIŠKOS GRIMO MOKYKLOS PRADININKAS“
12
20
Y. ISHII KONCERTAS-PASKAITA „JUOZAS GRUODIS IR JO LAIKAI: LIETUVA IR JAPONIJA“

Bendraukime