Kauno miesto muziejus

2021 m. gruodžio 9 d. 18 val.

ALBUMO „KAUNAS STANISLOVO LUKOŠIAUS ŽVILGSNIU: PASIVAIKŠČIOJIMAS PO PRADINGUSĮ MIESTĄ“ PRISTATYMAS

Gruodžio 9 d. 18 val. Kauno miesto muziejus Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15) pristato ilgai lauktą leidinį „Kaunas Stanislovo Lukošiaus žvilgsniu: pasivaikščiojimas po pradingusį miestą“.

 

Leidinys skirtas fotografo Stanislovo Lukošiaus (1906–1997) įamžintiems istoriniams Senamiesčio ir Naujamiesčio kadrams, kuriuose užfiksuota dabar jau iš esmės pasikeitusi aplinka: seni pastatai ir kvartalai užleido vietą naujoms statyboms, gatvių jungtims, aikštėms, laiptams. Kai kurie pastatai buvo neatpažįstamai perstatyti ar restauruoti, kiti pakeitę funkciją tapo primiršti. Taip pat bus parodyta dalies vietovių kaita: šalia senojo vaizdo – griovimo darbai arba reginys po rekonstrukcijos.

 

Pagrindinė leidinio idėja – pasivaikščiojimas po tarsi kitą Kauną, kurio jau nebėra. Atsivertę albumą liks nustebę tie, kurie įpratę prie tradicinių vadovų ar žinynų, pateikiančių išlikusius lankytinus kultūros paveldo objektus. O perskaitę ir užvertę jį jau nebežiūrės į tas pačias vietas ankstesniu žvilgsniu – matyti vaizdai primins, kaip viskas čia atrodė anksčiau. Skaitytojas su anuometiniu Kaunu bus supažindintas nuosekliai, nuo vienų kvartalų ir gatvių pereinant prie gretimų tolesnių.

 

Leidinį bus patogu naudoti ir vaikštant po miestą, nes parinktas tinkamas nešiotis knygos formatas, objektai sugrupuoti penkiais maršrutais, vedančiais nuo Kauno pilies iki Nepriklausomybės aikštės ir atvaizduotais įterptuose scheminiuose gatvių planuose.

 

Norintieji daugiau sužinoti apie leidinį (ar jį įsigyti) kviečiami 2021 m. gruodžio 9 d. 18.00 val. atvykti į Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15) vyksiantį leidinio pristatymą, kuriame dalyvaus knygos sudarytojai, autoriai ir kiti garbūs svečiai.

 

Leidėjas: Kauno miesto muziejus
Sudarytoja: dr. Inga Puidokienė
Tekstų autoriai: Rokas Sinkevičius, dr. Gediminas Kasparavičius
Recenzentas: dr. Paulius Tautvydas Laurinaitis
Dizainas: Ona Bričkutė

 

Dalyvių registracija bus vykdoma renginio vietoje. Renginys organizuojamas laikantis visų galiojančių saugumo reikalavimų. Jame galės dalyvauti asmenys, pateikę Galimybių pasą ar kitą galiojantį dokumentą, įrodantį vakcinacijos, persirgimo ar atlikto tyrimo neigiamo rezultato faktą.

Daugiau renginių

12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS

Bendraukime