Kauno miesto muziejus

Balandžio 29 d. 16 val.

DISKUSIJA „TOTORIŲ GYVENIMO PĖDSAKAI KAUNE IR LIETUVOJE“

2021-uosius metus Seimas paskelbė Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metais. Išties, tai gera proga susipažinti su tauta, kuri Lietuvoje gyvena jau daugiau kaip šešis šimtus metų. O kiek mes žinome apie Lietuvos ir Kauno totorius?

 

Kauno miesto muziejus kviečia stebėti ir įsitraukti į diskusiją „Totorių gyvenimo pėdsakai Kaune ir Lietuvoje“, kurioje Kauno istorijos skyriaus muziejininkas dr. Simonas Jazavita kalbins tautinių mažumų kultūros projektų kuratorių Dainių Babilą ir Kauno apskrities totorių bendruomenės pirmininką Kęstutį Zenoną Šafranovičių.

 

Diskusijos metu atkreipsime dėmesį į totorių atsiradimą Lietuvoje, jų didelį indėlį Lietuvos karybos istorijoje, tradicinius karybos būdus. Pakalbėsime ir kasdienybės klausimais – apie tautinius drabužius bei tradicinius patiekalus. Keliaujant istorijos bėgiais link mūsų dienų, aptarsime, kaip totoriams sekėsi išgyventi XX a. vidurio tragedijas – sovietinę okupaciją ir Antrąjį pasaulinį karą, kokiais lūkesčiais gyvena bendruomenė dabar, kiek jos gyvenime yra svarbus tikėjimas, koks ryšys su pasaulio totoriais.

 

Diskusija bus transliuojama gyvai balandžio 29 d. 16 val. Kauno miesto muziejaus Facebook puslapyje. Užduoti klausimus kviesime diskusijos transliacijos komentarų skiltyje.

Daugiau renginių

12
14
SUTARTINIŲ VAKARĖLIS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS
12
19
TAU PASKAITA „PETRAS KORSAKAS: LIETUVIŠKOS GRIMO MOKYKLOS PRADININKAS“

Bendraukime