Miko ir Kipro Petrauskų skyrius

2023 m. rugsėjo 20 d. 16 val.

DR. K. RUPEIKAITĖS PASKAITA „TARPUKARIO VIRTUOZO DANIELIAUS POMERANCO GYVENIMO ISTORIJOS“

Smuikininkas Danielius Pomerancas (1904–1981) buvo viena ryškiausių tarpukario Kauno asmenybių. Baigęs Berlyno aukštąją muzikos mokyklą ir įvaldęs klasikinį smuiko repertuarą, savo pasirodymuose jis derino klasikinę virtuozinę ir populiariąją muziką. Jo suburtas ansamblis populiariąją muziką dažniausiai grodavo bohemos pamėgtoje „Konrado“ kavinėje, ir yra susijęs su džiazo užuomazgomis Lietuvoje.

 

Ar įmanoma sukurti nuoseklų biografinį pasakojimą apie asmenybę, gyvenusią penkiose skirtingose politinėse sistemose ir galiausiai emigravusią į Vakarus? Daugiasluoksnė ir sudėtinga D. Pomeranco biografija slepia iki šiol neatsakytus klausimus apie jo šeimą, ankstyvąjį išsilavinimą, studijas Berlyne ir pažintį su šiame Vokietijos metropolyje klestėjusia populiariąja ir džiazo muzika, jo sėkmingą karjerą tarpukario Kaune, kur buvo publikos numylėtinis, kalinimą Kauno gete ir Štuthofo bei Dachau koncentracijos stovyklose, stebuklingą išsigelbėjimą ir bandymą rasti paguodą muzikoje. Paskaitoje remiamasi archyvine medžiaga, smuikininko dukros Danutės Pomerancaitės prisiminimais, atsiliepimais tarpukario ir vėlesnėje spaudoje.

 

Muzikologė, dr. Kamilė Rupeikaitė yra Lietuvos kultūros tyrimų instituto vyresnioji mokslo darbuotoja ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė. Parašė monografiją „Dialogai: Kompozitorius Anatolijus Šenderovas“ (2020). Tarp jos mokslinių interesų  – muzika Šventajame Rašte, daugiakultūriai muzikos kontekstai, Lietuvos žydų muzikos kultūra, biblinių motyvų vartosena profesionaliojoje muzikoje.

 

Paskaita vyks 2023 m. rugsėjo 20 d. 16 val. M. ir K. Petrauskų namuose (K. Petrausko g. 31). Dalyvavimas – nemokamas.

Daugiau renginių

10
02
LIETUVIŠKŲ ŠOKIŲ VAKARAS
10
13
Operečių ir dainų kaleidoskopas „Aš ir Mikas“

Bendraukime