Kauno miesto muziejus

2022 m. balandžio 29 – rugpjūčio 26 d.

EKSKURSIJA PO PARODĄ „KAUNAS–VILNIUS: NUVERSTI KALNUS“

Kviečiame į ekskursijas su edukatoriumi po Kauno miesto muziejaus ir MO muziejaus parodą „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“.

 

Ekskursijos metu sužinosite, kaip sąveikauja du didžiausi Lietuvos miestai – Kaunas ir Vilnius. Tarp šių miestų vyksta daug matomų ir nematomų procesų: konkurencija, varžymasis, migracija, mainai, gravitacija, autonomijos ir išskirtinumo paieškos. Apžvelgsime šių miestų kultūrą ir socialinį gyvenimą, ieškosime panašumų ir skirtumų, pasiaiškinsime, ką reiškia būti kauniečiu ar vilniečiu, koks jų santykis su savuoju ir kitu miestu, požiūris į save ir kito miesto gyventojus, pakalbėsime apie iš dviejų miestų sąveikos kylančius mitus, stereotipus ir kompleksus, paieškosime Kauno ir Vilniaus bendrystės.

 

Kaip rašė Mykolas Römeris: „Kaip Kaunas be Vilniaus, taip Vilnius be Kauno – pasmerkti būtų karikatūrinei egzistencijai. Vilniui ir Kaunui reikia vienas kito, ir jie vienas kitą papildo“ (Dienoraštis, 1920–1921).

 

➖➖➖

 

Ekskursijos vyksta kiekvieną penktadienį (išskyrus birželio 24 d.), 18 val., visu parodos „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“ veikimo laikotarpiu (iki rugpjūčio 28 d.) Laikinojoje M. K. Čiurlionio dailės galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas).

 

Ekskursijoje gali dalyvauti 15 žmonių. Kviečiame registruotis iš anksto tel. +370 610 82 503 ar el. paštu kasa@kaunomuziejus.lt.

Dalyvavimas ekskursijoje – 4 Eur suaugusiesiems. Galioja nuolaidos. Daugiau: kaunomuziejus.lt/paslaugos/ikainiai/

 

➖➖➖

 

PARODOS RENGINIŲ IR EDUKACINĖS PROGRAMOS PARTNERIS:

Kauno kolegija

 

PROJEKTĄ PRISTATO:

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“

Daugiau renginių

12
14
SUTARTINIŲ VAKARĖLIS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS
12
19
TAU PASKAITA „PETRAS KORSAKAS: LIETUVIŠKOS GRIMO MOKYKLOS PRADININKAS“
12
20
Y. ISHII KONCERTAS-PASKAITA „JUOZAS GRUODIS IR JO LAIKAI: LIETUVA IR JAPONIJA“

Bendraukime