Tautinės muzikos skyrius

2022 m. balandžio 15 d. 17.00 val.

EKSKURSIJA SU KURATORE PO PARODĄ „BŪTIS PROMOČIUTĖS KAMBARYJE“

2022 m. balandžio 15 d. 17.00 val. kviečiame į VDU Meno kuratorystės absolventės Mildos Gineikaitės ekskursiją po jos kuruojamą eksperimentinę fotografijų parodą „Būtis promočiutės kambaryje“.

 

Parodoje dalyvauja jaunosios kartos menininkės Gintarė Žaltauskaitė, Miglė Žilinskaitė, Airinga Česaitytė. Analoginių ir skaitmeninių fotografijų parodoje pristatomas tarpukario Kauno interjero modernistinis dizainas pavyzdžiu imant „promočiutės kambarį“, kuriame beveik niekas nepasikeitę nuo tarpukario iki šių dienų, ir taip sujungiant praeitį su dabartimi, o erdvę su laiku.

 

Nemaža dalis gyvenimo praleidžiama artimoje aplinkoje – kambaryje. Būtis kambaryje gali byloti apie užsidarymą, suvaržymą arba kaip tik raginti atsigręžti į lėtesnį gyvenimo ritmą ar pomėgius. 2022-aisiais, Kaunui tapus Europos kultūros sostine, aktualu dar kartą pažvelgti į kultūros paveldą, į tarpukario modernizmo stilių, į žmogui artimą erdvę – kambarį, jo interjerą, dizainą ir savitą erdvės įsibūtinimą.

 

Kaunui tapus Lietuvos laikinąja sostine, buvo kuriama lietuviška kultūra ir puoselėtos kultūros vertybės. Miestas modernėjo, formavosi vietos dvasia, atsispindinti architektūroje ir turėjusi įtakos namų interjerui. Tuo laiku būdingos funkcionalios ir geometrinės formos kuriamos derinant ir tautinį stilių. Atsigręždami į tarpukario interjerą jaučiame praeities, dabarties ir ateities jungtį, kurioje paveldo išsaugojimas vaidina svarbų vaidmenį ir apima praeities ir dabarties erdvę ir laiką. Tarpukario modernizmo kambario dabartis matoma kompozitoriaus Gedimino Zujaus namuose Šančiuose, kuriuose ir sukurtos parodos fotografijos, derinant analoginės ir skaitmeninės fotografijos procesus. Čia gausiai išsaugotos šio laikotarpio detalės šiandien atskleidžia tarpukarinę namų dvasią, savitą stilių ir branginamą atmintį, kurią saugo ir nuo tarpukario išlikęs ąžuolas, pradedantis parodos pasakojimą.

 

 

Paroda parengta bendradarbiaujant su „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ir „Unikalus paveldas“.

 

 

Ekskursija vyks 2022 m. balandžio 15 d. 17.00 val. Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriuje (L. Zamenhofo g. 12). Registracija telefonu +370 694 20643 arba el. pašto adresu tm.kasa@kaunomuziejus.lt.

 

 

Dalyvavimas – nemokamas.

 

 

❗ Renginys organizuojamas laikantis visų galiojančių saugumo reikalavimų. Renginio metu rekomenduojama dėvėti FFP2 lygio respiratorius arba medicinines kaukes.

Daugiau renginių

04
27
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: PAS PETRAUSKUS

Bendraukime